Toom: ma ei näe EKRE-s väärilist partnerit

{{1552302900000 | amCalendar}}
Foto: Priit Mürk/ERR

Keskerakonna juhatuse liige Yana Toom ütles, et ta ei näe EKRE-s väärilist partnerit ja hääletas juhatuses EKRE-ga valitsuskõneluste pidamise vastu.

"Ma hääletasin sellele vastu, ma ei näe EKRE-s väärilist partnerit ja ma usun, et seda ei näe ka minu valijad. Minu reaktsioon sellele on päris valuline," ütles Toom ERR-ile.

Küsimusele, kas kuskil laua nurgas on võimalus, et naastakse kõneluste juurde Reformierakonnaga, vastas Toom, et ta väga loodab seda.

"Ma ei leia, et see on õige sündmuste käik. Kuigi ma saan aru kolleegidest, kes hääletasid poolt, aga ma nägin ka seda, et päris paljudel oli ikkagi see arusaam, et see ei ole ainuke variant, mis on laual," märkis Toom.

"Juhatus lähtus sellest, kus saaks rohkem oma lubadusi ellu viia," lisas Toom.

Keskerakonna juhatuses hääletasid EKRE-ga võimuliidu moodustamise kõneluste vastu lisaks Yana Toomile ka Mihhail Kõlvart, Vadim Belobrovtsev ja Raimond Kaljulaid.

Toomi hinnangul oleks EKRE-ga koalitsiooni moodustamise peale pettunuid nii Keskerakonna eesti- kui ka venekeelsete valijate seas.

"Ma ei usu, et need inimesed, kes mind toetasid näiteks Ida-Virumaal, toetasid mõtetes EKRE-t. Ma töötan Euroopa Parlamendis, mulle on väga lähedane Euroopa Liidu projekt ja nende suhtumine Euroopa Liitu, vähemustesse on mulle absoluutselt vastuvõetamatu," rääkis Toom "Aktuaalsele kaamerale".

Toom ütles, et tema pooldaks liitu Reformierakonnaga. "Liitu Reformierakonnaga. Ütlen ja ise ka ei usu, et ma seda ütlen. Aga selline liit kahtlemata vastaks kõige rohkem Eesti valijate ootustele," sõnas ta.

Keskerakonna juhatus otsustas esmaspäeval teha ettepaneku koalitsiooniläbirääkimisteks EKRE-le ja Isamaale.

Esmaspäeval on juhatuse koosolek ka sotsidel ja Isamaal. Erakorraliselt koguneb Keskerakonna ettepanekut arutama EKRE.

Isamaa otsustab, kas võtab vastu Reformierakonna kutse läbirääkimisteks nende ja sotsidega või soovib luua koalitsiooni EKRE ja Keskerakonnaga.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: