Kallas: Ratas tahab oma toolist iga hinna eest kinni hoida

Reformierakond ja selle juht Kaja Kallas omavad kõrget toetust, kuid valitsusse ei pääsenud.
Reformierakond ja selle juht Kaja Kallas omavad kõrget toetust, kuid valitsusse ei pääsenud. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Reformierakonna esimees Kaja Kallas kirjutas oma blogis, et Keskerakonna esimehe Jüri Ratase seisukohad muutuvad nii kiiresti, et järge ei jõua pidada. Kallase sõnul kumab Ratase otsustest läbi soov oma peaministritoolist iga hinna eest kinni hoida.

"Jüri Ratase seisukohad muutuvad nii kiiresti, et järge ei jõua pidada. Esiteks, enne valimisi välistas ta EKRE-ga koostöö, nüüd teeb neile esmajoones ettepaneku alustada koalitsiooniläbirääkimisi," kirjutas Kallas oma blogis.

"Teiseks teatas Jüri Ratas valimisööl, et tema soov on Keskerakond viia valitsusse, Reformierakonna vastavasisulisele ettepanekule vastas Keskerakond aga eitavalt. Kolmandaks, teatas Jüri Ratas 8. märtsil, et austab valimiste tulemust ja seda, et president teeb valitsuse moodustamise ettepaneku valimiste võitjale ja pall on Reformierakonna käes. Reformierakond tegi pärast Keskerakonnalt vastuse saamist vastava ettepaneku Isamaale ja sotsiaaldemokraatidele, kes pidid seda ettepanekut täna arutama. Ootamatult muutis Jüri Ratas oma reedest seisukohta ja tegi kiirustades ettepaneku EKRE-le ja Isamaale," seisis Kallase blogis.

Kallas peab kummaliseks juttu, et Jüri Ratase soov sellist ettepanekut tehes on ära hoida erakorralised valimised. "Vabariigi valimiskomisjon pole isegi praeguste valimiste tulemusi välja kuulutanud, ammugi pole president veel teinud ettepanekut valitsuse moodustamiseks ning valitsuse moodustamise katse pole ka läbi kukkunud. Põhiseaduse kohaselt tekib oht erakorraliste valimiste väljakuulutamiseks alles 73 päeva peale tulemuste väljakuulutamist ehk kuskil jaanipäeva paiku," kirjutas Kallas.

Kokkuvõttes panevad Kallase sõnul esmaspäevased uudised Keskerakonna reedese otsuse Reformierakonnaga kõnelusi isegi mitte alustada uude valgusesse. "Ja siit paistab paraku kaugele soov oma toolist iga hinna eest kinni hoida, hoolimata sellest, et valija soovis Eestis esile kutsuda muutuse ja istuva peaministri välja vahetada," märkis Kallas.

Keskerakonna juhatus otsustas esmaspäeval teha ettepaneku koalitsiooniläbirääkimisteks EKRE-le ja Isamaale.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: