Keskerakond ei alusta Reformierakonnaga koalitsioonikõnelusi

Reede hommikul kogunenud Keskerakonna juhatus lükkas Reformierakonna ettepaneku alustada koalitsiooniläbirääkimisi tagasi.

Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütles pärast kolm ja pool tundi kestnud koosolekut ajakirjanikele, et punaseks jooneks osutusid erimeelsused maksuküsimustes. Ratase sõnul välistaks Reformierakonna tulumaksuvabastuse tõstmise lubadus Keskerakonna erakorralise pensionitõusu.

"Kõik parlamenti valitud erakonnad soovivad kahtlemata parimal viisil neile usaldatud mandaati ellu viia. Seda saab teha eelkõige koalitsioonis, kuid nädala jooksul toimunud mõttevahetused Reformierakonna juhtidega ja mitmete nende liikmete väljaütlemised on andnud väga halva signaali. Reformierakonna poolt meile esitatud tingimustel pole võimalik jõukamate toetamise kõrval teha ära erakorralist pensionitõusu, seista Eestimaa tervikliku arengu eest ega tõsta õpetajate palka ja peretoetusi," tõi Ratas välja

Ta lisas, et juhatuse koosolek oli läbi aegade üks keerulisemaid ja tõsisemaid.

Kadri Simson lisas, et Reformierakonna poolt ette seatud tingimused olid liiga ultimatiivsed.

"Saime sisendi, et läbirääkimistele on võimalik minna vaid siis kui see valitsus hakkab ellu viima Reformierakonna programmi," lisas Kadri Simson.

Jaanus Karilaiu sõnul ei jäta Reformierakonna plaanitud maksureform ruumi Keskerakonna lubatud erakorraliseks pensionitõusuks.

Jüri Ratase sõnul on pall taas nüüd Reformierakonna käes. "Edasi läheb nii, et peate küsima valimiste võitja käest," ütles Ratas.

 

Kaja Kallas: arutame nüüd edasisi samme

Reformierakonna esimees Kaja Kallas ütles, et Keskerakonna vastus ja selle põhjendused on kummalised, sest juba enne läbirääkimiste algust välistati ühisosa otsimine.

"Mina kutsusin Jüri Ratase koalitsioonikõnelustele siiras usus, et meil on võimalus valitsus moodustada. See, et valimised võitnud erakonna peamine valimislubadus välistatakse enne läbirääkimiste algust näitab, et Keskerakond ei tunnista valimiste tulemust. Arutame nüüd juhatusega edasisi samme," kommenteeris Kallas.

Reformierakonna juhatus otsustas kolmapäeval teha ettepanek alustada koalitsioonikõnelusi Keskerakonnaga.

Reformierakonna esimees Kaja Kallas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas kohtusid kolmapäeva õhtupoolikul riigikogus Reformierakonna fraktsioonis, et arutada võimalusi koalitsioonikõneluste alustamiseks.

Kaja Kallas ütles pärast kohtumist, et Reformierakond ei tagane lubadusest tõsta tulumaksuvaba miinimum kõigile 500 euroni.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: