Nestor sotside positsioonist: teistest kehvem, aga selg sirge

Jüri Ratas ja Eiki Nestor.
Jüri Ratas ja Eiki Nestor. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Sotsiaaldemokraat Eiki Nestor ütles, et kuigi sotsid on erinevate koalitsioonivariantide moodustamisel kehvemas seisus, siis ei osale nad vähemalt Eestile kahjulikus valitsuses.

ERR küsis Nestorilt, kas ta nõustub muljega, et sotsid on kõige kehvemas seisus, sest Isamaal on valida kahe potentsiaalse koalitsiooni vahel ja EKRE-l selle vahel, kas nad saavad valitsusse või jätkavad oma populaarsuse kasvatamist opositsioonis.

"Jah, aga vähemalt me saame sirge seljaga öelda, et meie sellist valitsust ei moodusta, mis Eesti riigile põhjustab rahvusvahelist mainekadu, usaldamatust meie suhtes ja lõppkokkuvõttes on ka siin paljude inimeste väärikust alandav. Selles mõttes meie positsioon on küll kehvem, aga selg on sirge," ütles Nestor.

Nestor meenutas, et 1995. aastal pidas Keskerakond kahtesid läbirääkimisi erinevate koalitsioonide tegemiseks. "Siis Keskerakond valis Koonderakonnaga koalitsiooni, kuigi enne oli Savisaare algatus kõik kokku võtta ja teha Koonderakonna vastu koalitsioon," sõnas Nestor.

Nestori sõnul on tänaseks Eesti poliitiline kultuur oluliselt teistsugune. "Ma südamest loodan, et keegi topeltläbirääkimisi ei pea. Alati on mõistlik, et asi oleks aus ja avalik. Üks tee käiakse siis lõpuni. Saab see tee olema edukas või mitte, seda ei tea läbirääkijad ka enne seda, kui nad maha istuvad, aga kindlasti nad loodavad, et tulemust on vaja ja tulemus saavutatakse," lausus Nestor.

Kommenteerides sotside õhtust juhatuse koosolekut ütles Nestor, et nende seisukoht on Reformierakonna ja Isamaaga koalitsiooniläbirääkimiste alustamist toetav.

"Ma arvan, et meil on alati olnud seisukoht, et läbirääkimistele tuleb kindlasti minna. See ei tähenda mingil juhul, et me oleme nõus igal juhul alla kirjutama, aga läbi rääkima kindlasti peab," sõnas Nestor.

Esmaspäeval on juhatuse koosolekud ka Keskerakonnal ja Isamaal.
Isamaa otsustab, kas võtab Reformierakonna kutse läbirääkimisteks vastu või soovib luua koalitsiooni EKRE ja Keskerakonnaga.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: