Kallas: Reformierakond teeb ettepaneku sotsidele ja Isamaale

{{1552047420000 | amCalendar}}

Reformierakonna esimees nimetas kummaliseks Keskerakonna keeldumist alustada valimised võitnud Reformierakonnaga koalitsiooniläbirääkimisi. Reedel toimunud erakorralisel Reformierakonna juhatuse koosolekul otsustati teha ettepanek koalitsiooniläbirääkimisteks sotsiaaldemokraatidele ja Isamaale.

"Meie erakonna juhatus otsustas teha ettepaneku alustada koalitsioonikõnelusi sotsiaaldemokraatidele ja Isamaale. Samamoodi nagu ma Jüri Ratasele ütlesin, et see koostöö oleks võrdsetel alustel võrdsete partnerite vahel ja see on meie hea tahe panna kokku Eestile toimiv valitsus, mis saaks lahendada Eesti ees seisvaid väljakutseid ja inimestele pakkuda paremat tulevikku," rääkis Kallas pärast erakorralist juhatuse koosolekut ajakirjanikele.

Kallase sõnul on sotsid suhtlemiseks valmis, aga Isamaad ei õnnestunud veel kätte saada. Nii Isamaa kui ka sotsiaaldemokraatide juhatused kogunevad viimase info kohaselt esmaspäeval.

Kallas ütles, et Reformierakond on valmis kohtuma SDE ja Isamaa esindajatega juba nädalavahetusel.

Kommenteerides Isamaa väiteid, et Reformierakonna seisukohad on maksuküsimustes liiga jäigad, ütles Kallas, et see ei vasta tõele. "Kui me pole isegi läbi rääkinud, kuidas te saate öelda, et me oleme mingis küsimuses jäigad. Kui ei ole soovi, siis ettekäände ikka leiab," sõnas ta.

Kallas kordas, et ettepanek Keskerakonnale läbirääkimiste alustamiseks oli siiras.

"Esiteks ma tahaks öelda seda, et kui me vaatasime pressikonverentsi ja avalikke kommentaare, mida Keskerakonna liikmed andsid, siis tundub, et Jüri Ratas pole võib-olla päris adekvaatselt peegeldanud meie omavahelisi kõnelusi. Ilmselt on sellel siis mingi põhjus," ütles Kallas.

Varem reedel nimetas Kallas Keskerakonna otsust kummaliseks. "See on kummaline - läbirääkimisi üldse mitte alustada, et nendes küsimustes läbi rääkida. See on imelik," ütles Kallas reedel ERR-ile.

Hommikul kogunenud Keskerakonna juhatus lükkas Reformierakonna ettepaneku alustada koalitsiooniläbirääkimisi tagasi, erakonna esimees Jüri Ratas ütles pärast koosolekut ajakirjanikele, et punaseks jooneks osutusid erimeelsused maksuküsimustes.

"Meie soovisime otsida ühisosa. Nemad soovisid otsida erinevusi," märkis Kallas. "Ja kui valimised võitnud erakonna peamine lubadus välistatakse esimese asjana enne läbirääkimiste algust, siis mulle tundub, et pigem ei aktsepteerita seda valimiste tulemust ja tehakse edasi valimiskampaaniat. Aga valijad on oma seisukoha öelnud. Nii, et mulle tundub see otsitud põhjus," jätkas Reformierakonna esimees.

Toimetaja: Mait Ots, Aleksander Krjukov, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: