Isamaa peasekretär kahest liidupakkumisest: mõlemas on omad karid ja võimalused

Priit Sibul Isamaast
Priit Sibul Isamaast Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Koalitsioonikõnelusteks kutse nii Reformierakonnalt kui Keskerakonnalt saanud Isamaa hakkab ettepanekuid esmaspäeval kaaluma ning partei peasekretäri Priit Sibula sõnul on mõlema koalitsiooni puhul olemas nii omad ohud aga ka võimalused.

Sibul tõi ERR-iga rääkides välja, et Reformierakonda ja sotse puudutav ettepanek algas mitme välistusega. Näiteks tõi ta sotsiaaldemokraat Eiki Nestori öeldu, et SDE puhul on välistatud Isamaa üks peamisi valimislubadusi, mis puudutab teise pensionisamba vabatahtlikuks muutmist.

"Eks me peamegi täna omavahel selgeks saama, kui palju keegi midagi välistab ja kus meil on võimalik oma poliitikaid realiseerida. Mõlemas koalitsioonis on olemas oma positiivsed nüansid ja oma karid, küsimus ongi, kellega, millisel viisil ja kuidas kokku lepitakse," sõnas Sibul.

Isamaa peasekretäri sõnul on Keskerakond oma pakkumistes võrreldes Reformierakonnaga veidi tagasihoidlikum ja teistega arvestavam, aga mis suunas Isamaa juhatuse otsus esmaspäeval kalduda võiks, ta ennustada ei soovinud. "Isamaa juhatusel kindlasti on, mille üle arutada."

Sibul ei välistanud ühtegi teemat, mille üle võimalike koalitsioonipartneritega arutada ei võiks.

"Koalitsioonikõnelusi saab pidada siis, kui on tahe ja siis on võimalik kõike läbi rääkida."

 Keskerakonna juhatus otsustas esmaspäeval alustada koalitsioonikõnelusi Isamaa ja EKRE-ga. Pärast Keskerakonnalt korvi saamist teatas Reformierakond reedel, et teeb ettepaneku võimukõnelusteks sotsidele ja Isamaale.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: