Vene kohus osaliselt rahuldas Jakunini hagi Novaja Gazeta vastu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Vladimir Jakunin.
Vladimir Jakunin. Autor/allikas: Alexei Danichev/Sputnik/Scanpix

Moskva Basmannõi kohus mõistis kolmapäeval ajalehelt Novaja Gazeta endise Venemaa raudteede juhi Vladimir Jakunini heaks au, väärikuse ja maine kaitsmiseks välja 40 000 rubla (540 eurot).

"Kohus rahuldas Jakunini nõudmised osaliselt. Kohus kohustas ajalehte kummutama artiklis "Polkovniku abil ammutati miljardeid" toodud väited ja artikli enda kõrvaldama," ütles Interfaxile kohtu pressisekretär Junona Tsarjova.

Ühtlasi mõisti kohus ajalehelt valurahaks 30 000 ja ajakirjanikult 10 000 rubla.

Jakunin pöördus kohtusse hagiga, et tunnistataks tõele mitte vastavaks artiklis ilmunud teave ja talle makstaks viis miljonit rubla (67 600 eurot) valuraha.

Kohus nõustus hageja seisukohaga, et vaidlustatud andmed ei vasta tõele ja on solvava iseloomuga, kuid pidas nõutud valuraha liiga suureks.

FSB kaebas Novaja Gazeta piinamisartikli pärast kohtusse

Moskva Basmannõi kohtusse jõudis Vene julgeolekuteenistuse FSB hagi ajalehe Novaja Gazeta vastu, milles nõutakse oma au ja väärikuse kaitsmist ning ajalehes avaldatud tõele mittevastavate nõudmiste ümberlükkamist.

"Hagi kohtuistungiks ettevalmistamine määrati 21. märtsile," ütles Interfaxile kohtu pressisekretär Junona Tsarjova.

Ta täpsustas, et FSB etteheited seonduvad mitme artikliga, kus väidetakse, et pärast Magnitogorski elumaja plahvatust kinnipeetut piinati.

FSB palub kohut tunnistada artiklis väidetu valeks, kohustada ajalehte seda ümber lükkama ja kõnealused artiklid kõrvaldama. Tsarjova lisas, et rahalisi nõudmisi ei ole esitatud.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: