Geenidoonorid osalevad südamehaiguste ennetusprojektis

Foto: ERR

Tuhat geenidoonorit osaleb põhjalikus personaalmeditsiini projektis, et ennetada südame-veresoonkonna haigusi. Välja valitud geenidoonorid kutsub konsultatsioonile perearst.

Uuringus kasutatakse IT-lahendust, mis võtab südame-veresoonkonna haiguste kompleksriski hindamisel arvesse ka geneetilist riski. Põhja-Eesti Regionaalhaigla kardioloogia-keskuse teadusjuhi Margus Viigimaa sõnul on täppisennetuse eesmärgiks, et Eesti inimesed elaksid ilma nende haigusteta võimalikult kaua, vähemalt 65. eluaastani, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Põhja-Eesti Regionaalhaigla kardioloogiakeskuse teadusjuht Margus Viigimaa, et välja on valitud grupp patsiente, kes ei ole südamepatsiendid ning kellel võib olla mingeid muid haigusi, aga põhimõtteliselt terved inimesed, ent risk on kõrge.

"See on teadusuuring ja hea uudis on see, et uuring kestab aasta aega ja selle aastaga on näha, kuidas nõustamine mõjutab, kas on langenud kolesteroolitase, kas on kehakaal langenud, kui palju on suitsetamisest loobumist jne. Kui me näeme, et see projekt on edukas, siis laieneb see kogu Eesti elanikele. Sellest saab tulevikus uus reaalsus Eesti meditsiinis," rääkis Viigimaa.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: