Helmed hoiatavad: kui EKRE jääb valitsusest välja, puhkevad rahvarahutused

Mart Helme ja Martin Helme EKRE kongressil.
Mart Helme ja Martin Helme EKRE kongressil. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) juhid Mart Helme ja Martin Helme hoiatavad, et kui nad Keskerakonna ja Isamaa võimuliidust välja jäävad, siis on Eestis oodata rahvarahutusi.

"Seda ütleme küll kõigile, et kui mingil moel süvariigil, meediatööstuskompleksil ja Reformierakonnal õnnestub need valitsuskoalitsiooni kõnelused tuksi keerata, siis need hungveipingide väikesed demonstratsioonid on morsipidu võrreldes sellega, mis meie toetajad tänaval korraldama hakkavad, kui meid ebaausate võtetega kõrvale lükatakse," rääkis Martin Helme pühapäeval Tre Raadio saates "Räägime asjast."

Martin Helme sõnul on terve hulk inimesi, kes on öelnud - kas tahate, et tuleme teie toetuseks meelt avaldama. "Oleme öelnud, et praegu ei ole vaja, see teeks asja ainult kuumemaks."

Ta lisas, et EKRE-l ei ole vaja niiöelda isegi tikku püssirohutünni visata. "Ma ei hakka neid stsenaariume nuputama, aga see ühiskondlik pinge, mis praegu on, on lapselalin selle kõrval, kui meid kõrvale lükatakse," rääkis Martin Helme.

Mart Helme lisas: "Reformierakond ja teised, te mängite tulega! Eestis on 300 000 vaesuses või vaesuse piiril elavat inimest, kes vihkavad Reformierakonda. Enamus neist on koalitsiooni moodustava kolme erakonna taga. Kui meie asi untsu aetakse ja meie viskame tiku püssirohutünni ... siis on plahvatus, seda ei hoia ära ükski süvariik ega Euroopa Komisjon, see plahvatus tuleb."

"Kogu see mitu nädalat kestnud mõnitamine on mitte ainult meie 100 000 toetajat, vaid sadu tuhandeid inimesi, sügavalt solvanud ja häirinud," lisas Mart Helme.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: