Martin Helme: Eesti ühiskond saab uue võimuliidu ajal kokku lapitud

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) aseesimehe Martin Helme sõnul jääb tema erakonna koalitsiooni kaasamisel Eesti vabaks riigiks, kus austatakse inimõigusi ja liikumisvabadust ning kogu hüsteeria nende võimuletuleku osas on pahatahtlik ja põhjendamatu.

"Kogu jutt sellest natsismist on piinlik ja totakas, see on kaotanud igasuguse tõsiseltvõetavuse /.../ Eesti ühiskond "lappub" kokku selle koalitsiooniga, sest meil on väga lai kandepind," rääkis Helme teisipäeval Eesti Televisiooni saates "Esimene stuudio."

Helme osutas, et Ameerika Ühendriikides oli ka ühiskonnas pingeid, kui Donald Trump valiti 2016. aastal presidendiks ning paljud elanikud ähvardasid riigist Kanadasse kolida.

"Ärakolimised /.../ inimesed, võtke nüüd palderjani. Või ma ei tea," nentis Helme. "Meie seisame selle eest, et Eesti oleks nii vaba riik."

Helme teatas, et EKRE ei taha Eestisse "massilist islamistlikku invasiooni", lisades, et marufeministid ja paljud teised ühiskonnagrupid ei saa nende nõudmistest aru. "Seisame selle eest, et meie riigis ei tekiks mingeid sõjatsoone nagu Rootsis, Prantsusmaal ja Saksamaal. Meie sõnum on, et immigratsioon peab jääma meie kontrolli alla."

Eesti pearabi Shmuel Koti solvamise kohta ütles Helme, et on väga halb, kui inimesi sõimatakse tänaval. "Ka minu suhtes on tehtud ähvardusi, aga kus on Urmas Viilma, et ta seda hukka ei mõista. Nüüd kasutati ära purjus bussijänes, kes lihtsalt räuskas."

Helme lisas, et EKRE-l pole midagi Eesti juudi kogukonna vastu, vaid tegemist on ainsa Eesti erakonnaga, kes on deklareerinud, et Iisraeli pealinn peab olema Jeruusalemm.

Helme märkis, et EKRE vastu on alustanud pärast koalitsioonikõneluste alustamist laimukampaaniat sotsiaaldemokraadid ja Reformierakond. "Korraldatud on Läänes Eesti maine mustamist, et ise saada koalitsioonikõneluste laua taha. Nad peaksid selle eest ka avalikkuse ees karistuse saama," ütles ta.

Helme märkis, et kolme erakonna võimukõnelused kulgevad asjalikult. "Koalitsioonikõnelused pole kokkukukkumise äärel. Meil on olnud pikad tööpäevad. Kui iga päev meedia kohale kutsuda ja edust raporteerida, siis see poleks mõistlik. Oleme alustanud rahulikest teemadest, siis läinud keerukamate ja raskemate asjadeni. On asju, milles me ei jõua kokkuleppele, ja teemasid, millele teeme teise ringi peale."

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: