Leedo kaotas parvlaevahanke vaidluse Tallinna Sadama vastu

Vjatšeslav Leedo
Vjatšeslav Leedo Autor/allikas: ERR

Neljapäeval jõustus Harju maakohtu määrus, millega jäi läbi vaatamata Vjatšeslav Leedole kuuluvate firmade hagi, mis nõudis Tallinna Sadamalt kahjutasu väidetava ärisaladuse kasutamise eest suursaarte parvlaevahankes.

Maakohus jättis 8. märtsil tehtud ning nüüd jõustunud määrusega Leedo ettevõtete AS Saaremaa Laevakompanii ja OÜ Väinamere Liinid hagi Tallinna Sadama tütarettevõtete OÜ TS Laevad ja OÜ TS Shipping vastu läbi vaatamata ning sellega loeti kohtuvaidlus lõppenuks, teatas riigifirma börsile.

Kohus jättis hagiavalduse läbi vaatamata, kuna hagejad ei tasunud tähtajaks eeldatavate menetluskulude katteks kohtu määratud tagatisi summas 14 000 eurot.

2017. aasta 17. novembril võttis Harju maakohus menetlusse Saaremaa Laevakompanii ja Väinamere Liinide esitatud hagi OÜ TS Laevad ja OÜ TS Shipping vastu väidetava ärisaladuse kasutamisega Saaremaa ja Hiiumaa liinidel sõitjate üleveoteenuse riigihankel osalemisel põhjustatud kahju hüvitamiseks kokku summas 23,8 miljonit eurot.

Tallinna Sadama juhatus koos kohtuasja õigusnõustajaga on vaidlust hinnanud perspektiivituks ning kontsern ei ole võimaliku nõude katteks reservi moodustanud. Seetõttu ei ole Tallinna Sadama hinnangul hagi läbi vaatamata jätmisel ja kohtuasja lõppemisel mõju kontserni finantsnäitajatele, lisas riigifirma.

Toimetaja: Karin Koppel

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: