Pärnu maakohtus algas protsess Leedo ja SLK juhtivtöötajate üle

Pärnu maakohtus algas protsess Saaremaa Laevakompanii (SLK) nõukogu esimehe Vjatšeslav Leedo ja SLK juhtivtöötajate üle.

Süüpingis on kuus füüsilist ja üks juriidiline isik, kellele pannakse süüks, et nad alates 2016. aastast tegid teadlikult äriühingule kahjulikke otsuseid.

Süüdistuse järgi tegid kohtualused Saaremaa Laevakompanii varadega ebamõistlikke tehinguid ja kahjustasid pankrotimenetluses võlausaldajate huve, näiteks võltsides fiktiivse nõude tekitamiseks garantiikirja, mida kasutati pankrotimenetluses teiste võlausaldajate ees eelise saamiseks.

Kannatanute tsiviilhagide summa on 20 miljonit eurot. Nii tsiviilhagide kui ka kriminaaltulu nõude tagamiseks arestitud vara ja hüpoteekide summa on 14 miljonit eurot.

Lääne ringkonnaprokuratuuri eriasjade prokurör Kaido Tuulemäe rääkis, et kohtueelne uurimine tuvastas, et tõenäoliselt oli süüdistatavate eesmärk Saaremaa Laevakompaniist võimalikult palju vara välja viia, kuna nad ei saanud hankevõitu.

"2016. aastal oli kindlasti Vjatšeslav Leedol ja Saaremaa Laevakompanii juhatuse esimehel Tõnis Rihvkil selge, et nad kaotasid ehk Saaremaa Laevakompanii ei saa enam teenindada mandri ja suursaate vahelisi laevaliine. Senine ärimudel tõenäoliselt enam ei töötanud ja alates sellest hetkest hakati juba tegutsema selles suunas, kuidas Saaremaa Laevakompaniist varasid välja viia," rääkis Tuulemäe.

Kohtuistungeid on planeeritud veel järgmise aasta sügisesse, kokku on istungeid üle 60.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: