Pakirobotite tootja avab Viljandis IT-akadeemia ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Pakirobotite tootja Cleveron hakkab eeloleval sügisel koostöös ettevõtluskõrgkooliga Mainor infotehnoloogia kõrgharidust pakkuma ja avab selleks Viljandis Cleveroni Akadeemia.

Cleveroni Akadeemia kasutab Eesti IT-hariduses esmakordselt õppemeetodit, kus akadeemilised teadmised rakendatakse kohe praktikasse Cleveroni tehases. Tudengeid koolitavad Mainori õppejõud, erialaeksperdid ja Cleveroni tippspetsialistid, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Mainori tegevjuht Kristjan Oad ütles, et Cleveron pöördus nende poole, kuna neil oli üha enam tarka tööjõudu tarvis.

"Neil olid väga konkreetsed mõtted, milliste oskuste ja teadmistega inimesi neil on tarvis. Eestis selline õppekava seni oli puudu, meie oleme viimastel aastatel aina laiendanud oma IT-valdkonna õpet ja siin said kokku nõudlus ja pakkumine," rääkis Oad.

Esimesel korral võetakse kolmeaastasele õppele 20 robootikatarkvara arendamise huvilist.

Cleveroni juhataja Arno Kütt ütles, et õppima saab tulla gümnaasiumihariduse baasil. "Olulised ei ole meile mitte tunnistuse hinded, vaid ikkagi see, kui nutikad on õpilased. Cleveron paneb välja stipendiumid, mis on 400 eurot pluss toitlustamine ja ööbimine, ja Cleveron tasub ka õppemaksu, kuna tegemist on ikkagi erakõrgkooliga," sõnas ta.

Üliõpilased on immatrikuleeritud ettevõtluskõrgkooli Mainor ja tegu on Mainori õppekavaga.

"Initsiatiiv on Cleveroni poolt. See, et me nimetame ettevõtmist Cleveroni Akadeemiaks on täiesti asjakohane," tõdes Oad.

Kütt märkis, et probleemid, mis õppe käigus lahenduse saavad, ongi päriselu probleemid ja kui tudengid lõpetavad kolmeaastase õppe, siis on nad väga teretulnud Cleveronisse tööle.

Cleveroni Akadeemiasse kandideerimine algab 15. aprillil ja kestab 30. juunini. Nagu öeldud, peab õppima asujail olema keskharidus, kuid kandideerijaile vanusepiirangut ei seata.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: