Kanepi vallas sai Siidrikoja uus tootmishoone nurgakivi

Põlvamaal Kanepi vallas pandi teisipäeval nurgakivi Siidrikoja uuele tootmishoonele.

1500 ruutmeetri suurune hoone võimaldab tõsta tootmismahtu seniselt 50 000 liitrilt aastas 800 000 liitrini. Seejuures hakkab kogu tootmine toimuma peaaegu jäätmevabalt, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kaks miljonit eurot maksma minev investeering toob piirkonda kuni kaheksa töökohta ning tõstab oluliselt ettevõtte ekspordivõimekust.

"Peaaegu jäätmevaba - see tähendab seda, et õunad-marjad, mida me joogitööstuses kasutame, nende pressimisjäägid edaspidi ei lähe biojäätmeteks, vaid nendest tehakse samuti tooted," selgitas Siidrikoja omanik Sulev Nõmmann.

"Me oleme arvestanud umbes kuue kuni kaheksa töökohaga ja ennekõike nõuavad need insenerliku taipu ja mõtlemist. Suures osas proovime me selle tööjõu ise kasvatada, see tähendab teha jätkuvalt koostööd nii Tallinna tehnikaülikooli kui ka maaülikooliga, leida sealt omale praktikante, kes siis soovi korral saaks meie juures jätkata," lisas Nõmmann.

Siidrikoda on alates 2009. aastast teinud koostööd toidu- ja fermentatsiooniteholoogia arenduskeskusega ning see jätkub.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: