Sõidueksamit tohib teha ka autokooli automaatkäigukastiga sõidukiga

Õppesõit.
Õppesõit. Autor/allikas: Rene Suurkaev / ERR

B-kategooria sõidueksamit on võimalik teha ka autokooli sõidukiga, millel on automaatkäigukast, kinnitas maanteeameti eksamiosakonna juhataja Tarmo Vanamõisa.

Kui palju inimesi tahab eksamit autokooli automaatkäigukastiga sõidukiga teha, ei osanud Vanamõisa prognoosida. Küll aga tulid kaks sellise sooviga inimest sõidueksamile juba lõppeva nädala neljapäeval. Vanamõisa lisas, et alles jääb ka võimalus teha eksamit maanteeameti autoga.

"Automaatkastiga sõidukite eksamite trend on viimasel kolmel aastal kasvanud. Kui 2016. aastal tegi eksamit automaatkäigukastiga 258 isikut, siis 2017. aastal oli neid 531 ja 2018. aastal juba 787," ütles Vanamõisa BNS-ile.

Kui automaadilubadega juht mingi aja pärast avastab, et tahaks sõita ka manuaalkäigukastiga, tuleb tal autokoolis võtta kaks sõidutundi manuaalkäigukastiga ja seejärel uuele sõidueksamile minna.

Ühtlasi pole ainult automaatkastiga sõita tohtival juhil takistust ka veoauto- ja bussikategooria tegemisel.

"Selline autojuht ei pea uut juhiluba taotlema, sest ka veoauto- ja bussijuhiload võivad olla mõeldud nii manuaal- kui ka automaatkäigukastiga sõitmiseks," selgitas Vanamõisa. "Siin võivad siiski tulenevalt liiklusseadusest olla mõned erinevused."

Toimetaja: Karin Koppel

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: