Sudaani sõjaline nõukogu kutsus parteisid kokku leppima peaministris ({{contentCtrl.commentsTotal}})

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Sudaani sõjalise nõukogu juht kindralleitnant Abdel Fattah al-Burhan Abdulrahman. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Sudaani uued sõjalised liidrid kutsusid pühapäeval parteisid valima välja "sõltumatu isiku", kellest saaks peaminister ja kes moodustaks tsiviilvalitsuse, teatas kohtumisel osalenud AFP korrespondent.

"Me soovime luua tsiviilriigi, mis põhineks vabadusel, õiglusel ja demokraatial," ütles sõjalise nõukogu liige kindralleitnant Yasser al-Ata kohtumisel mitme partei esindajatega pealinnas Hartumis.

"Ma soovin, et te lepite kokku sõltumatus isikus, kellest saab peaminister, ja lepite kokku tsiviilvalitsuses," sõnas ta.

Sudaani välisministeerium kutsus maailma toetama riigi sõjanõukogu

Sudaani välisministeerium kutsus pühapäeval rahvusvahelist kogukonda toetama riigis võimu haaranud sõjalist nõukogu, et aidata kaasa demokraatlikule üleminekule.

"Välisministeerium ootab rahvusvaheliselt kogukonnalt mõistvat suhtumist olukorda ja toetust sõjalisele üleminekunõukogule, et saavutada Sudaani eesmärk - demokraatlik üleminek," ütles ministeerium avalduses.

Sudaani protestijuhid kutsusid andma võim koheselt tsiviilvalitsusele

Sudaani protestijuhid kutsusid pühapäeval riigi uusi sõjalisi valitsejaid andma võim kohe üle tsiviilvalitsusele, mis tooks kukutatud veteranpresidendi Omar al-Bashiri kohtu ette.

"Me kutsume sõjalist nõukogu andma võim koheselt üle tsiviilvalitsusele," ütles proteste juhtiv katusorganisatsioon.

Pühapäeval edastatud avalduses kutsutakse "üleminekuvalitsust ja relvajõude tooma Bashir ning riikliku luure- ja julgeolekuteenistuse kõik juhid kohtu ette".

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: