Sudaani sõjaväehunta peatas kõnelused protestijatega

Foto: AFP/Scanpix

Sudaani sõjaväeline liider kindral Abdel Fattah al-Burhan kinnitas läinud ööl tehtud telepöördumises, et kõnelused protestiliikumisega peatati. Vaheaeg kõnelustes kestab 72 tundi.

Al-Burhani sõnul peatati läbirääkimised tsiviilvalitsuse teemal selleks, et aidata ette valmistada õhkkonda, mis on vajalik lõpliku leppe saavutamiseks, vahendasid ERR-i teleuudised.

Kindral nõudis ühtlasi, et meeleavaldajad eemaldaksid teetõkked pealinna Hartumi tänavatelt ja lõpetaksid julgeolekujõudude provotseerimise.

"Meil on vastutus inimeste, sõjaväe ja riigi muutumise ees. Otsustasime peatada kõnelused 72 tunniks, et luua leppe saavutamiseks korralikud tingimused. Kõik teetõkked tuleb eemaldada ja vabastada raudtee kütuse ja kaupade veoks," märkis kindral.

Sudaani sõjaväelised liidrid ja protestijuhid leppisid kolmapäeval esialgu kokku kolmeaastases üleminekuperioodis tsiviilvalitsusele.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: