Pärnu sadamasse jõudis esimene kevadräim

Foto: ERR

Pärnu sadamasse jõudis teisipäeva hommikul esimene kevadräim ja nagu tavaliselt, olid kohal meie rahvuskala austajad, kes juba teadsid, milliseid roogi nad sellest valmistama hakkavad.

Selleks, et teada, millal esimesed kalapaadid Japsi kai äärde tulevad, peab olema kas väga hea nina või tuttav kalur, kes asjast teada annab, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kellel räim juba kotis, see ei tee ka saladust, mida ta sellest valmistama hakkab.

"Kõigepealt soola ja siis, kui ükskord maale jõuan, suitsuahju juurde - siis on ta paras soolsus ja siis suitsu," rääkis Enn.

Kalur Tarmo Luks ütles, et räim on parajas suuruses ja kes esimesele paadile vastu tulla ei jõudnud, see saab oma räimeisu rahuldatud järgmistel päevadel, sest püütakse nii kaua, kuni kvooti jätkub.

"Kevadine räim tuleb siis, kui õige aeg on. Praegu oli õige aeg sellepärast, et täna oli külmhoonel ruumi võtta seda värsket esimest kevadist räime vastu, sest siiamaani nad külmutasid meritinti, mida me püüdsime merest päris korralokult," selgitas Luks.

"Me oleme üks nädal aega teda merest ära toonud, aga mitte Pärnusse," lisas ta ja arvas, et kuu aega saab veel Pärnust kevadräime osta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: