Rahvusraamatukogu remont läheb maksma 65 miljonit eurot

Eesti Rahvusraamatukogu
Eesti Rahvusraamatukogu Autor/allikas: Eesti Rahvusraamatukogu arhiiv

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) otsib Eesti Rahvusraamatukogu hoone renoveerimistööde projekteerijat, kapitaalremondi kogumaksumuseks on RKAS kavandanud 65 miljonit eurot.

Projekteerijat otsib RKAS riigihankega. Hoone rekonstrueeritakse täielikult ning uuendatud hoonesse kolivad lisaks rahvusraamatukogule ka rahvusarhiivi Tallinna osakonnad, selgub hanketeatest.

Projekteerimisperiood on 18 kuud alates hankelepingu sõlmimisest. Pakkumusi saab esitada 30. maini.

Jaanuari lõpus allkirjastasid Rahvusraamatukogu, RKAS ning haridus- ja teadusministeerium lepingu Eesti Rahvusraamatukogu hoone rekonstrueerimise planeerimiseks. Toona teatas raamatukogu, et hoone rekonstrueerimise alustamiseks on riigieelarvest ette nähtud 1,3 miljonit eurot.

"Rahvusraamatukogu on rahvuskultuuri sümbol ja kultuuripärand on üheks meie rikkuseks, aga selleks, et saaksime seda väärikalt edasi kanda ja jagada järgnevate põlvedega, vajab meie hoone investeeringuid. Rõõmustame selle üle, et pärast rekonstrueerimist kolib meie juurde ka Rahvusarhiiv, kellega üheskoos saame külastajatele pakkuda veelgi mitmekesisemaid teenuseid ja sündmusi," ütles Rahvusraamatukogu peadirektor Janne Andresoo jaanuaris.

Tunamullu läbi viidud tehnilise auditi tulemustest selgus kapitaalremondi vajadus 32,6 miljoni ja maja fassaadi soojustamise-renoveerimise vajadus 21,6 miljoni euro suuruses.

Tallinnas Tõnismäel asuv Eesti Rahvusraamatukogu kümnekorruseline hoone on ehitatud 1993. aastal.

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: