Kapo hoone vajab ümberehitusteks 54 miljonit eurot

Kapo peahoone Postimees/Scanpix
Kapo peahoone Postimees/Scanpix

Ruumipuuduse all kannatav kaitsepolitsei (kapo) peahoone Tallinnas Tõnismäel vajab remondiks ja juurdeehituseks 54 miljonit eurot.

Siseministeeriumi esitatud soovidest ja ettepanekutest koalitsioonile nähtub, et lisaks idapiiri väljaehitamisele ja ametnike palgatõusule vajab suuremat investeeringut ka kapo peahoone, kirjutab kolmapäevane Postimees.

Koalitsioonile esitatud dokumendis on kirjas, et kapo hoone "pole sobilik julgeolekuohtude ennetamise ja maandamise jaoks ega vasta personali vajadustele".

Postimees märkis, et kapo ametnike arv kasvas Eesti astumisega NATO-sse ja Euroopa Liitu tuntavalt, kuid ruumi juurde ei tulnud.

Kapo soovib oma krundil Toompuiestee 3 mõned vanad hooned lammutada ning püstitada uue hoone, samuti on siseministeeriumi käsutusse antud Endla tänavale avanev, viimati Mereakadeemiale kuulunud vana koolihoone, mille kapo samuti sooviks lammutada ja selle asemele uue hoone ehitada.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: