Tallinn maksab lahkunud linnapeale Taavi Aasale 16 000 eurot preemiat

Haabersti ringristmiku avamine
Haabersti ringristmiku avamine Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Tallinna linnavolikogu otsustas neljapäevasel istungil maksta Taavi Aasale Tallinna linnapea ülesannete eduka täitmise eest preemiat tema kolme kuu ametipalga ulatuses. Ametist lahkunud abilinnapeadele Tõnis Möldrile ja Züleyxa Izmailovale määras volikogu preemiaks kaks kuupalka.

Rahandusministeerumi andmetel oli 1. aprilli seisuga Taavi Aasa põhipalgaks 5288 eurot, seega saab ta preemiaks veidike alla 16 000 euro. Izmailova ja Möldri põhipalgaks oli 4220 eurot, nende lahkumispreemia suuruseks on seega peaaegu 8500 eurot.

Linnavolikogu aseesimees Toivo Tootsen põhjendas Aasale preemia maksmist linnavalitsuse töö väga hea ja eduka juhtimisega. "Tema tegevusega on rahul nii linnakodanikud kui suur enamik volikogust, kaasaarvatud opositsioon. Uuringu järgi on Tallinna elanikest 93% rahul linna juhtimise ja keskkonnaga," rääkis ta volikogu ees.

Tõnis Möldrile määrati preemia Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuvaldkonna eduka korraldamise eest. Tootsen tõi näiteks, et Möldri ametiaja jooksul liiguti jõuliselt edasi Lasnamäele rajatava Tallinna Haigla projektiga ning et valmis sai Mustamäe tervisekeskus.

Züleyxa Izmailovale määrati preemia Tallinna keskkonnavaldkonna eduka korraldamise eest.

Kui volikogu saalist küsiti, miks määrati Aasale suurem preemia kui kahele ametist lahkunud abilinnapeale, vastas Tootsen, et Keskerakonna fraktsioonis leiti, et Aasa vastutus linnapeana oli suurem ja saavutused abilinnapeadest suuremad, seetõttu ka preemia suurem.

Linnavolikogu Isamaa fraktsioon teatas saadetud pressiteates, et nemad ei nõustu Taavi Aasa ülekuldamisega linnarahva raha eest. "Kindlasti ei ole ligikaudu 16 000-eurose preemia puhul nn kuldse langevarjuga, sest Taavi Aas siirdus edasi ministrikohale. Kindlasti ei ole see ka tasu ametiülesannete eduka täitmise eest, sest viimase kahe aasta sündmusi vaadates ei ole linnaelanikel rahuloluks just palju põhjust," märgiti pressiteates.

Isamaa fraktsiooni hinnangul jätkus Aasa linnapeaks olemise ajal linna juhtivate ametikohtade politiseerimine. "Erinevad äriühingute ja sihtasutuste nõukogud ja juhatused mehitati ustavate kamraadidega, kelle silma all kõik need korruptsioonijuhtumid aset leidsid," märgiti pressiteates.

Rahandusministeeriumi avaldatud ametnike palgaandmete järgi oli Taavi Aasal 1. aprilli seisuga kõige kõrgem palk Eesti omavalitsusjuhtide seas. Aas lahkus linnapea ametist aprilli alguses ning asus uues valitsuses majandus- ja taristuministri ametisse.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: