Ladõnskaja-Kubits ja Kiisler ei kandideeri uuesti Isamaa juhatusse

Viktoria Ladõnskaja-Kubits
Viktoria Ladõnskaja-Kubits Autor/allikas: Riigikogu kantselei

Erakonna Isamaa praegused aseesimehed Viktoria Ladõnskaja-Kubits ja Siim Kiisler ei kandideeri laupäeval toimuval erakonna üldkogul selle juhatusse.

Kumbagi poliitikut ei ole nende 28 kandidaadi seas, kes laupäeval Isamaa kongressil 20-liikmelisse juhatusse kandideerivad. Ladõnskaja-Kubits ei põhjendanud kandideerimisest loobumist ERR-ile viidates oma hõivatusele, Kiisler aga ütles, et soovib praeguseks aktiivsest poliitikast lahkuda.

"Ma lahkun mõneks ajaks aktiivsest poliitikast ja seepärast ei pretendeeri erakonnas juhtivatele kohtadele. Hakkan tegelema muude asjadega ja jään Isamaa realiikmeks," ütles Kiisler ERR-i venekeelsele uudisteportaalile rus.err.ee. Küsimusele, kas ta kunagi aktiivsesse poliitikasse tagasi tuleb, vastas Kiisler: "Kõik on võimalik."

Erakonna kolmas aseesimees on hetkel Andres Metsoja, kes kandideerib uuesti Isamaa juhatusse.

Isamaa põhikirja kohaselt valib erakonna esimees omale asetäitjad juhatuse liikmete seast.

Kiisler oli Jüri Ratase eelmises valitsuses keskkonnaminister, kuid uuest valitsusest jäi ta välja ning nüüd jätkab ta Tallinna linnavolikogu liikmena.

Ladõnskaja-Kubits on riigikogu ja Tallinna volikogu liige ning kandideerib ka Euroopa Parlamenti.

Isamaa esimeheks kandideerivad erakonna praegune liider Helir-Valdor Seeder ja NATO küberkaitsekeskuse välissuhete juht Illimar Lepik von Wirén.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: