Riigikogusse võivad pääseda Juske, Läänemets ja Grünthal

Jaak Juske, Lauri Läänemets, Kalle Grünthal
Jaak Juske, Lauri Läänemets, Kalle Grünthal Autor/allikas: (Foto: ERR/erakonnad)

Kui kolm europarlamenti valitud riigikogu liiget otsustavad mandaadi vastu võtta, pääsevad asendusliikmetena riigikogusse sotsiaaldemokraadid Lauri Läänemets ja Jaak Juske ning EKRE-st Kalle Grünthal.

Europarlamendi valimistel isikutest parima tulemuse teinud Marina Kaljuranna asendusliige on Lauri Läänemets. Ta kandideeris Järva- ja Viljandimaal ja sai 994 häält. 31. jaanuaril 1983 sündinud ja Rahvaliidu kaudu sotsidesse tulnud kõrgharidusega Läänemets on ühtlasi ka üks kandidaate Sotsiaaldemokraatliku Erakonna juhi kohale.

Kui Sven Mikser jääb häälte teistkordsel ülelugemisel Indrek Tarandist ette ja otsustab ka mandaadi europaralmendis vastu võtta, pääseb tema asemel riigikogusse ajalooõpetaja Jaak Juske. 12. detsembril 1976 sündinud keskharidusega Juske kandideeris Tallinnas Haabersti, Põhja-Tallinna ja Kristiine linnaosas ning sai 672 häält.

EKRE nimekirjas europarlamenti pääsenud Jaak Madisoni asendusliige on Kalle Grünthal. Järva- ja Viljandimaal kandideerinud Grünthal kogus 740 häält.
24. veebruaril 1960 sündinud keskharidusega Grünthal töötab tegevjuhina OÜ-s Grünthali Reisid, mis on registreeritud Paidesse.

EKRE portaalis on Grünthal avaldanud muuhulgas arvamust, et "eestlastel pole aafriklaste ees mingeid ajaloolisi kohustusi ja seetõttu pole ka Euroopa Liidul mingit õigust siia neegreid sokutada, pigem tuleb meid saatusekaaslastena käsitleda".

Grünthal on ka EKRE Järva- ja Viljandimaa ringkonna aseesimees.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: