Tallinnas sündisid nädalavahetusel üle tüki aja kolmikud

Tallinnas Pelgulinna sünnitusmajas sündisid üle mitme aasta kolmikud: kaks tüdrukut ja üks poiss.

Nii ema kui lapsed tunnevad end hästi ning harjuvad uue olukorraga, teatas Lääne-Tallinna Keskhaigla.

Vastne kolmikute ema rääkis, et sai kolme lapse ootusest teada kolmandal ultraheliuuringul.

"Teisel uuringul öeldi, et saame kaksikud, kolmandal korral nähti, et lapsi on hoopis kolm," ütles naine, kel on endagi suguvõsas kaksikuid olnud. "Esimene reaktsioon oli ikkagi šokk: ei või olla."

Nimed on uutele ilmakodanikele juba valmis mõeldud. Tütred saavad nimeks Darina ja Jesenia ning poisipõnn hakkab kandma nime Daniil. Kodus on pisikesi ees ootamas 11-aastane õde, märkis haigla pressiteates.

Pelgulinna sünnitusmaja ämmaemandusjuht Heli Rannu ütles, et viimati sündisid Pelgulinnas kolmikud 2016. aastal.

"Kolmikute sünd on haigla personali jaoks harukordne ja väga eriline sündmus. Kui tavaliselt viibib normaalselt kulgeva sünnituse juures üks ämmaemand, siis kolmikute puhul mitmekordistub ka abivägi. Kuna tegemist oli keisrilõikega, siis lisaks kolmele ämmaemandale olid meeskonnas otseloomulikult ka naistearstid ja lastearst," lisas Rannu.

2016. aastal sündisid Pelgulinna sünnitusmajas lausa kahed kolmikud: ühed augustis ning teised novembris. Enne seda sündisid kolmikud samas haiglas aastal 2012.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: