Tallinna linnajuhtide palgad tõusevad kuni 6100 euroni kuus ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Mihhail Kõlvart ja Eha Võrk.
Mihhail Kõlvart ja Eha Võrk. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Tallinna linnavalitsus tegi ettepaneku tõsta alates 1. juulist linnapea ja volikogu esimehe põhipalka 6100 euroni ning abilinnapeadel 5200 euroni, kuid samas väheneb linnajuhtide reaalsissetulek, sest nad ei saa enam tasu linna äriühingute ja sihtasutuste nõukogu töös osalemise eest.

Linnavalitsus tegi linnavolikogule ettepaneku korraldada oma palgasüsteem ümber, nii et linnajuhid loobuvad linna äriühingute ja sihtaustuste nõukogude liikmetasudest.

"Linnavalitsuse liikmed peavad oma tööd nõukogudes jätkama, kuid linna huvide esindamine seal peab kuuluma nende palga sisse," selgitas linnapea Mihhail Kõlvart.

Kui praegu on Tallinna linnapea ja linnavolikogu esimehe brutopalk ilma nõukogu tasudeta 5732 eurot, abilinnapeadel aga 4575 eurot kuus, siis edaspidi tõuseb see linnapeal ja volikogu esimehel 6100 euroni ning abilinnapeadel 5200 euroni.

ERR-i venekeelne portaal kirjutas, et kui muudatus 1. juulist jõustub, kulub linnajuhtide palgatõusuks järgmise kuue kuu jooksul 26 906 eurot. Kuna aga linnajuhtide reaalsissetulek muudatusega väheneb, siis sellega hoitakse poolaastas kokku 35 344 eurot.

Linnajuhtidest ei kuulu ainsana ühtegi nõukokku abilinnapea Betina Beškina. Kõige suuremat palgalisa saab praegu aga abilinnapea Kalle Klandorf - kolme nõukogu liikmeks olemise eest laekub talle kuus 3000 eurot.

Varem on Tallinna linnavolikogu opositsioon linnajuhte korduvalt kritiseerinud kopsakate tasude eest, mis nad linna asutuste nõukogudesse kuulumise eest saavad.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: