Poliitüllatus: komisjoni esimeheks sai Stalnuhhini asemel Kross ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Komisjoni koosoleku järel tehtud fotol Mihhail Stalnuhhinit ei olnud.
Komisjoni koosoleku järel tehtud fotol Mihhail Stalnuhhinit ei olnud. Autor/allikas: Erik Peinar/Riigikogu Kantselei

Riigikogu eesti keele õppe arengu probleemkomisjoni esimehe valimisel neljapäeval sai selle koha reformierakondlane Eerik-Niiles Kross, kuigi väidetavalt oli sellega arvestanud Keskerakonda kuuluv Mihhail Stalnuhhin.

Lisaks Krossile ja Stalnuhhinile kuuluvad komisjoni Urmas Espenberg Eesti Konservatiivsest Rahvaerakonnast (EKRE), Helmen Kütt Sotsiaaldemokraatlikust Erakonnast (SDE) ja Mihhail Lotman Isamaast.

Komisjoni saatis oma esindajad riigikogu iga fraktsioon, esimehe kandidaatideks seati Kross opositsiooni ja Stalnuhhin võimuliidu poolt. Salajasel hääletusel sai Kross üllatuslikult kolm ja Stalnuhhin kaks häält. Reglemendi kohaselt jääb vähem hääli saanule komisjoni aseesimehe koht.

"Stalnuhhin oli selgelt häiritud," ütles Kross ERR-ile. Ka ei osalenud Stalnuhhin komisjoni esimehe valimiste järel toimunud fotojäädvustusel. Kross tunnistas, et pärast valimistulemuste selgumist olid kohalolnute näod üllatunud, kuid ta ei soovinud oletada, kes valitsuserakondade esindajatest jättis hääle Stalnuhhinile andmata - võimalusi on kaks, kas Espenberg või Lotman.

Mõne aja pärast vahendas riigikogu pressitalitus, et Lotmani asemel läheb komisjoni tema erakonnakaaslane Priit Sibul.

Sellele järgnes avaldus, millele kirjutasid alla Sibul ja Stalnuhhin. Seal seisab: "Palume kokku kutsuda erakorraline Eesti keele õppe arengu probleemkomisjoni istung reedeks, 14.juuniks kella 11. 30, kus päevakorras on uue esimehe ja aseesimehe valimised."

Stalnuhhinilt ei õnnestunud ERR-il kommentaari saada.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: