Stalnuhhin sai probleemkomisjoni esimeheks, Kross on nüüd aseesimees

Probleemkomisjoni esmaspäevane istung.
Probleemkomisjoni esmaspäevane istung. Autor/allikas: Erik Peinar/Riigikogu kantselei

Riigikogu eesti keele õppe arengu probleemkomisjon valis esmaspäeval uueks esimeheks keskerakondlase Mihhail Stalnuhhini, kes möödunud nädalal salajasel hääletusel selle koha Reformierakonda kuuluvale Eerik-Niiles Krossile üllatuslikult kaotas.

Lisaks Krossile ja Stalnuhhinile kuuluvad viieliikmelisse komisjoni Urmas Espenberg Eesti Konservatiivsest Rahvaerakonnast (EKRE), Helmen Kütt Sotsiaaldemokraatlikust Erakonnast (SDE) ja Priit Sibul Isamaast.

Algselt esindas Isamaad komisjonis Mihhail Lotman, kes aga oma kohast loobus. Lotman ei andnud ERR-ile vastust, kas ta toetas möödunud neljapäeval toimunud hääletusel Krossi või Stalnuhhinit.

Eesti keele õppe arengu probleemkomisjon uurib eesti keelega seotud riiklike poliitikate põhialuste, valdkonna arengukavade ja programmide hetkeseisu ning teeb ettepanekuid kvaliteetse eesti keele õppe tagamiseks ning õppevahendite, õppekavade, metoodikate ja õpetajate ettevalmistamiseks, vahendas riigikogu pressitalitus.

Komisjon plaanib vaadata eesti keele õpetamist terviklikult ning laiapõhjaliselt ja anda ideid seadusandluse täiendamiseks.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: