Saaremaa vallavalitsus otsib Mõntu-Ventspilsi liinile käitajat

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Parvlaev Scania 2006. aastal Mõntu sadamas. Autor/allikas: Henn Soodla/Pärnu Postimees/Scanpix

Otsusega kuulutada välja hange Mõntu–Ventspilsi laevaliinile operaatori leidmiseks võttis Saaremaa vallavalitsus kindla kursi liini avamise suunas.

"Pärast hanke läbiviimist selgub vajaliku toetuse suurus, millele plaanivad õla alla panna nii Ventspilsi Vabasadam kui ka Saaremaa vallavalitsus," selgitas abivallavanem Marili Niits Saarte Häälele ja kinnitas, et mõlemal osapoolel on rahastamise soov olemas.

"Dotatsiooni suuruse osas võime praegu tugineda vaid liini kulude varasemale suurusele või ka Saarte koostöökogu koostatud analüüsile "Laevaliinide uuringuanalüüs Saaremaa–Läti suunal," märkis abivallavanem.

Nimetatud analüüsis on öeldud: "Eelnevate arvutuste põhjal võib prognoosida, et Ventspilsi–Mõntu laevaliini käivitamine on tõenäoline vaid avaliku sektori poolsele rahastamisele toetudes. Vajalik summa võib ulatuda esimese kolme aasta jaoks ühtekokku 900 000 euroni."

Aastatel 2005-2008 toiminud liin Sõrvest Mõntu sadamast Ventspilsi oli populaarne nii eestlaste, lätlaste kui ka välisturistide seas. Laevaliini üritati uuesti käivitada 2017. aastast ja põhimõtteliselt oli valmis seda toetama ka majandusministeerium, kuid ettevõtmine pole seni teoks saanud.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: