Saarlased soovivad Ventspilsi laevaliini taasavamist

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Parvlaev Scania 2006. aastal Mõntu sadamas. Autor/allikas: Henn Soodla/Pärnu Postimees/Scanpix

Lisaks mandri ja Saaremaa vahelisele parvlaevaliiklusele on saarlased väga huvitatud aastaid tagasi Mõntu ja Ventspilsi sadamate vahel toimunud laevaliini taasavamisest. Kohalikud teevad selle nimel juba tööd, et 2017. aasta suvehooajast saaks Saaremaalt regulaarselt laevaga Lätti ja tagasi.

Aastatel 2005-2008 toiminud liin Sõrvest Mõntu sadamast Ventspilsi oli populaarne nii eestlaste, lätlste kui ka välisturistide seas. Saaremaa turismiasjatundjad kinnitasid "Aktuaalsele kaamerale", et veel tänavu küsiti ikka ja jälle selle laevaliini kohta.

"Kui me vaatame laeva üleveo statistikat, siis kõige rohkem kasutasid liini just eestlased ja lätlased. Aga kasutasid ka poolakad, leedukad, sakslased. Heameelt tegi see, et mida rohkem aega edasi, seda enam lülitasid ka Saksamaa reisikorraldajad Saaremaa oma reisimarsruuti," selgitas Kuressaare turismiinfokeskuse juhataja Karmen Paju.

"Kui me arvestame, et varasemas perioodis sõitis umbes 60 000 reisijat, neist 39 000 olid välisturistid, siis see annaks kogu meie turismimajandusele suure tõuke," ütles ka SA Saaremaa Turism juhatuse liige Angela Nairis.

Nüüd tegeletakse ühise huvigrupi loomisega, kes oleksid valmis panustama nii nõu kui ka jõuga, et Eesti ja Läti vaheline laevaliin taas aastal 2017 teoks saaks. Kiirustada sellega ei taheta.

"Kogu see protsess ei ole päris nii, et täna ütleme ja homme laev sõidab. Turunduslikult ei ole see mõttekas. Me tahame teha nii, et kui asjad on kindlad, siis saame ka kindlalt turundada. Ei ole mõtet öelda, et võib-olla 2017, vaid, jah, 2017 sellest kuupäevast sellel kellaajal. Kui varasemalt sõitis laev neli tundi, siis nüüd on mõte, et püüaks leida laeva, mis sõidaks vahemaa ära kolme tunniga," rääkis Nairis.

Ka majandusministeeriumist öeldi täna, et esmane põhimõtteline valmisolek liini avamist toetada on olemas. Samas, kuna asi on siiski alles algse idee tasandil, siis konkreetsestest summadest ja meetmetest on veel vara rääkida.

Angela Nairise kinnitusel on samasugune huvi ja toetus olemas ka Läti poolelt.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: