Saaremaa vald loodab Mõntu-Ventspilsi laevaliini käivitada järgmisel suvel

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Mõntu sadam. Autor/allikas: Hiiumaamudeliklubi/commons.wikimedia

Saaremaa vald pole ebaõnnestunud hanke tõttu taaskäivitamata jäänud Mõntu-Ventspilsi laevaliini ideed maha kandnud ning loodab sellele siiski operaatori leida ning liini järgmisel suvel käima panna.

Mulu sügisel toimunud hankes operaatori leidmiseks Mõntu-Ventspilsi laevaliinile osales vaid Kihnu Veeteed, kes lõpuks leidis, et neil ei ole selle liini teenindamiseks sellist laeva pakkuda, mis kolm kuud aastas Mõntu-Ventspilsi liini teenindaks ja ülejäänud üheksa kuud samuti rakendust leiaks, kirjutas toona Meie Maa.

Uue hanke ideed pole vaatamata ebaõnnestumisele maha maetud, ütles neljapäeval ERR-ile Saaremaa valla arendus- ja kommunikatsiooniosakonna juhataja Karin Närep.

"Me kindlasti kaalume uue hanke korraldamist, meile on jätkuvalt oluline, et see laevaühendus saaks taastatud. Hanke täpset toimumise aega pole paika pandud. Me räägime järgmise aasta suveperioodist, millal see liin võiks käivituda," rääkis Närep, ning lisas, et hanke väljakuulutamise otsust pole veel tehtud.

Et vältida olukorda, kus laevandusfirmad hanke vastu huvi ei tunne, on vald Närepi sõnul võimalike huvilistega ise suhelnud.

"Me oleme rääkinud võimalike operaatoritega Eestis, kes võiksid olla huvilised ja pidev suhtlus käib. Uuenenud olukorras peab neid diskussioone kindlasti uuesti pidama. Me oleme aru saanud, et on tõepoolest keeruline leida laevandusvaldkonnast sellist operaatorit, kes oleks valmis tulema ainult suvekuudeks ja sobiva laevaga, aga me siiski väga loodame, et me suudame sellise operaatori leida," rääkis Närep.

Enne koostatakse turundusplaan

28. mail aga kuulutas Saaremaa vald välja hanke Mõntu-Ventspilsi liini turundusstrateegia ja -plaani väljatöötaja leidmiseks. Närep möönas, et tegu on väikese riskiga, sest praegu ei saa keegi kindlalt öelda, et liin järgmisel aastal ka käivitub.

"Tõepoolest, siin on riski koht. Me oleme mõelnud, et igal juhul analüüsiksime tänavu võimalikke sihtrühmi, võimalikku konkurentsipositsiooni võrreldes teiste liinidega. Järgmise aasta alguses on meil võimalik otsustada, kas me läheme edasi konkreetsete turundustegevustega," ütles Närep, kelle sõnul saab see info olema igal juhul "hea ja vajalik".

Suheldud on ka teise poole ehk lätlastega. Huvi on endiselt olemas, ütles Närep.

"Vahetult enne viiruse puhkemist me Läti poolega suhtlesime ja seal oli täiendavaid huvilisi omavalitsuste poolelt. Teema oli väga üleval. Loomulikult peame plaanid ja mõtted üle rääkima Läti poolega. Me ise küll loodame, te huvi on olemas ka lätlaste poolel," lausus ta.

Kui liin peaks käivituma, siis hakkab seda doteerima Saaremaa vald ise, kinnitas Närep.

Varem valla poolt tellitud analüüsi järgi võib Saaremaa-Läti laevaliini esimese kolme aasta jaoks vajaminev summa ulatuda 900 000 euroni.

Aastatel 2005-2008 toiminud liin Sõrvest Mõntu sadamast Ventspilsi oli populaarne nii eestlaste, lätlaste kui ka välisturistide seas. Laevaliini üritati uuesti käivitada 2017. aastast ja põhimõtteliselt oli valmis seda toetama ka majandusministeerium, kuid käivitamiseni ei jõutud.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: