Galerii: Eerik-Juhan Truuväli saadeti viimsele teele ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tallinnas Kaarli kirikus saadeti teisipäeval viimsele teele iseseisvuse taastanud Eesti Vabariigi esimene õiguskantsler professor Eerik-Juhan Truuväli.

25. juunil surnud Truuväli oli 1980-ndate aastate lõpust seotud Eesti riigi iseseisvuspüüdlustega ja hiljem ka omariikluse taastamisega, esmalt Eesti NSV Ülemnõukogu Presiidiumi konstitutsioonikomisjoni liikmena ning 1990. aastast ka valitsuse initsiatiivil loodud uue põhiseaduse eelnõu töörühma liikmena.

1991-1992 kuulus Truuväli Põhiseaduse Assamblee ekspertkomisjoni. Aastatel 1988-1993 oli Truuväli valimiskomisjoni esimees. Samal ajal jätkas ta õppejõutööd Tartu Ülikoolis ja hiljem Sisekaitseakadeemias.

President Lennart Meri nimetas 1993. aastal Eerik-Juhan Truuvälja iseseisvuse taastanud Eesti Vabariigi uue põhiseaduse järgseks esimese õiguskantsleri kandidaadiks, riigikogu kinnitas ta ametisse 1993. aasta jaanuaris. Truuvälja eestvedamisel ehitati 1993. aasta esimeses pooles üles õiguskantsleri kantselei, õiguskantsleri ametivande andis ta 1993. aasta juunis.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: