BMW tegevjuht Harald Krüger astub tagasi

BMW tegevjuht Harald Krüger.
BMW tegevjuht Harald Krüger. Autor/allikas: Imago/Scanpix

Saksa autofirma BMW tegevjuht Harald Krüger astub ametist tagasi ja ettevõtte juhatus koguneb hiljem sel kuul uut juhti valima.

Krügeri ametiaeg lõppeb 2020. aasta aprillis ja ta teatas, et ei taotle selle pikendamist. Firma juhtkond hakkab mantlipärija küsimust arutama 18. juulil ning Krüger jääb ametisse kuni otsuse langetamiseni.

Teade tagasiastumisest tuleb pärast seda, kui BMW sõidukiäri jäi esimeses kvartalis kahjumisse, kuivõrd firmat tabas 1,4 miljardi eurone trahv seoses konkurentsirikkumisega ja kõrgemad kulud uue tehnoloogia arendamisel. Finantsteenuste ja mootorratta äri hoidsid kontserni tervikuna aga kasumis.

Sõidukiäri kahjum oli teravas kontrastis kopsakate kasumimarginaalidega, mida see varem järjepidevalt teenis. Ühe analüütiku sõnul olid marginalid ka trahvi kõrvale jättes nõrgim alates 2006-2007 aastast, kui välja jätta kaks neile järgnenud majanduskriisi aastat.

Ettevõtte teatel ütles Krüger, et teda huvitavad "uued professionaalsed ettevõtmised".

BMW on silmitsi väljakutsetega, mis mõjutab autotööstust laiemalt, nende seas elektriautode arendamise kulu, rangemad emissioonireeglid Euroopas ja Hiinas ning investeeringud isejuhtivatesse autodesse.

Märtsis langetas firma tänavust kasumiprognoosi ja teatas kulukärpeplaanist, millega tahetakse 2022. aasta lõpuks säästa 12 miljardit eurot.

Tavapäraselt uuendatakse Saksa tippjuhtide lepinguid aasta enne aegumist. Kuivõrd teadet Krügeri lepingu pikendamisest ei olnud, spekuleeriti juba varem Saksa meedias, et ta võib ametist lahkuda.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: