Olerex ostab Oiltanking Tallinn terminali Muuga sadamas ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Oiltanking Tallinna terminal Muuga sadamas.
Oiltanking Tallinna terminal Muuga sadamas. Autor/allikas: Oiltanking

Kütusemüüja Olerex grupi emafirma Aqua Marina AS ja maailma üks suurimaid sõltumatuid naftatoodete, kemikaalide ja gaasiterminalide operaatoreid Oiltanking GmbH sõlmisid lepingu Oiltanking Tallinn terminali ostuks Muuga sadamas.

Tehingu hinda tehingu pooled ei avaldanud.

"Oiltanking hindab ja optimeerib pidevalt oma ülemaailmset terminalidevõrku. Kaubavoogude liikumine Läänemerel on viimaste aastate jooksul märkimisväärselt muutunud, mistõttu saab Oiltanking Tallinna terminali võimalusi paremini ära kasutada uus tugev, impordile keskendunud omanik," ütles pärast lepingu allkirjastamist Oiltankingu direktor Karl Henrik Dahl. "Oleme rahul, et saame terminali üle anda kütuse jaemüügi kohalikule turuliidrile."

"Olerex turustab enam kui veerandi Eestis tarbitavast mootorikütusest," ütles Olerexi nõukogu esimees Antti Moppel. "See kaubamaht ja Oiltankingu terminal juurdepääsuga nii merelt kui raudteelt on täiuslik kombinatsioon, mis vähendab meie kütusekäitlemise ja -turustuse kulusid. Efektiivsem kütuste käitlemine aitab meil hoida kütuste hindu teenindusjaamades mõistlikul tasemel."

Oiltanking Tallinn terminal kogumahuga 78 550 kuupmeetrit on Läänemere piirkonna üks kõige mitmekülgsemaid ja tehniliselt kaasaegsemaid terminale, mis võimaldab kütuste ja kemikaalide laadimist tsisternveokitesse ja konteineritesse nii kohalikuks kui regionaalseks turustamiseks. Transiidiklientidele pakub terminal ühendust raudtee ja sadama kaudu. Terminal paikneb Tallinna Sadama Muuga vabakaubandustsoonis.

Terminali uueks nimeks saab Olerex Terminal ja ta jätkab olemasolevate klientide teenindamist. Ostutehingule peab andma heakskiidu konkurentsiamet.

Olerex on täielikult kodumaisel kapitalil põhinev Eesti kütuse jaemüüja peaaegu 100 teenindusjaamaga üle kogu Eesti ja tugeva esindatusega Lätis ja Leedus.

Oiltanking kuulub Hamburgis asuvasse Marquard & Bahls kontserni, mis tegutseb energiatoodete ja kemikaalide tarnimise, kauplemise ja logistika valdkonnas. Oiltanking omab ja opereerib 73 terminali Euroopas, Põhja-Ameerikas, Lõuna-Ameerikas, Lähis-Idas, Aafrikas, Indias ja Aasias. Oiltankingu terminalide kogumaht on 20 miljonit kuupmeetrit.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: