Olerex näeb Leedus suurt kasvupotentsiaali

Olerexi tankla Leedus
Olerexi tankla Leedus Autor/allikas: Olerex

Eesti kütusemüügifirma Olerex, mis tegutseb Leedus juba kolmandat aastat ja millel praegu on Leedus kolm tanklat näeb sealsel turul oma tegevusele laienemisvõimalust. Ettevõtte hinnangul toetab Leedu madal kütuseaktsiis ettevõtte sealset kasvu.

"Sisenesime Leedu turule 2016 aastal, kohe pärast Eesti kütuseaktsiisi tõstmise seeria algust. Me oleme väga harva kogenud müügimahtude sellist plahvatuslikku kasvu kui Leedus. Leedus asub kogu Olerexi tanklaketi kõige suurema käibega tankla ja Olerexi kogukäibest moodustab välismaal tangitud kütus 14 protsenti," ütles ettevõtte üks omanik ja juhatuse liige Antti Moppel.

"Olerexi jaamasid on Leedus kolm. Neist ühest, mis asub Via Baltical, sõidab mööda iga Euroopa poole suunduv Eesti auto. Kokku kehtib Olerexi kaart rohkem kui 250 Leedu tanklas. See katab meie klientide vajadused täielikult," rääkis Moppel. "Leedu kütusefirma EMSI on Olerexi ametlik partner Leedus, kelle tanklates kehtivad Olerexi kliendikaardid ja Olerexi äriklientide lepingulised hinnad."

Ettevõtte turuosa jääb Leedus Moppeli sõnul veel alla 10 protsendi, samas kasvuks näeb ta seal kõvasti ruumi. "Kui Eestis on konkurentsiamet meile mõista andnud, et mõnes piirkonnas oleme lähedal domineerivale turupositsioonile ja turuosa kasvatamisega peame olema ettevaatlikud, siis Leedu on meile kasvamiseks suurepärane koht. Tänaseks on üldteada fakt, et Leedus on Baltimaade odavaim ja Eestis kalleim diislikütus, ning et hinnavahe tulevikus pigem kasvab kui kahaneb. Seega toetab meie kasvu nii Eesti aktsiisipoliitika kui ka Olerexi kaubamärgi hea renomee leedukate silmis," ütles Moppel.

Olerex AS teenis möödunud aastal 384,1 miljoni euro suuruse käibe juures 2,3 miljonit eurot kasumit. Ettevõtte käive seejuures kasvas aastaga 15,5 protsenti. Möödunud aasta alguses ostis Olerex Favora ja 5+ Kütus kaubamärgi all tegutsevad tanklad. Aasta lõpus valmis kaks uut teenindusjaama – üks Mustvees ja üks Peetris. Aasta lõpuks kuulus Olerex AS müügivõrku 95 tankalt üle Eesti ning ettevõttes töötas enam kui 650 inimest.

Toimetaja: Huko Aaspõllu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: