USA õhuvägede staabiülem külastab Eestit

USA õhuvägede staabiülem kindral David L. Goldfein.
USA õhuvägede staabiülem kindral David L. Goldfein. Autor/allikas: www.af.mil

USA õhuvägede staabiülem kindral David L. Goldfein külastab käesoleval nädalal Eestit.

Ameerika Ühendriikide saatkonna teatel on kindral Goldfein 13.-14. juulini Eestis, et tähistada Eesti õhuväe 100. aastapäeva. Ta kohtub oma visiidi ajal kaitseministeeriumi ja Eesti kaitseväe juhtkonnaga ning osaleb Ämari lennubaasi õhusõul.

"Ma õnnitlen Eesti õhuväge nende sajanda aastapäeva puhul ja soovin rõhutada nende olulisust NATO-s. NATO liikmetel on juurdepääs õhu- ja mereväe varustusele Balti regioonis määrava tähtsusega ning Eesti õhuvägedel on selles otsustav roll. Me austame ja hindame oma Eesti kolleege nii liitlaste kui partneritena, kellelt õppida ja keda õpetada parandamaks meie alliansi koostöövõimet õhus, maal, merel ja tänapäeval ka kübermaailmas," märkis kindral Goldfein.

Enne staabiülemaks saamist oli kindral Goldfein USA õhuvägede staabi asejuht, kus tema ülesandeks oli õhujõudude staabi juhtimine, samuti oli ta staabiülemate ühendkomitee nõuete järelevalve nõukogu liige ning nõuandva töörühma liige. Sellele eelnevalt oli kindral Goldfein Pentagonis Ühendstaabi direktor.

USA on viimaste aastate jooksul andnud Eestile üle 100 miljoni dollari kombineeritud julgeolekuabi ning korraldab aastas ligi 150 sõjalist õppust, millest üle 60 toimuvad Eestis koos USA teenistujatega.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: