Eesti riigivõlg on jätkuvalt EL-i madalaim ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Sajaeurone rahatäht.
Sajaeurone rahatäht. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tänavu esimeses kvartalis oli Euroopa Liidu madalaima riigivõlaga riik jätkuvalt Eesti, kõige suurem oli võlakoormus Kreekas.

Eesti riigivõlg oli esimeses kvartalis 8,1 protsenti sisemajanduse kogutoodangust (SKT) ehk EL-i madalaim, järgnesid 21,2 protsendiga Bulgaaria ning 21,3 protsendiga Luksemburg, selgub Eurostati andmetest.

Kõige kõrgem oli võlakoormus esimese kvartali lõpus Kreekas, kus see ulatus 181,9 protsendini SKT-st. Järgnesid Itaalia 134 protsendi ja Portugal 123 protsendiga.

Euroalal oli riigivõlg keskmiselt 85,9 protsenti SKT-st, vähenedes aastavõrdluses 1,2 protsendipunkti. EL-is tervikuna oli riigivõlg esimeses kvartalis aga 80,7 protsenti SKT-st, kahanedes aastaga 0,9 protsendipunkti.

2018. aasta esimese kvartaliga võrreldes kasvas võla ja SKT suhe viies EL-i liikmesriigis, langes 21 riigis ning jäi samale tasemele ühes liikmesriigis.

Enim kahanes võlakoorem aastavõrdluses 7,6 protsendipunktiga Sloveenias ja suurenes enim Küprosel, kus kasv oli 12,2 protsendipunkti. Eesti riigivõlg kahanes seejuures 0,9 protsendipunkti.

Euroalal moodustasid esimese kvartali lõpus koguvõlast 81,1 protsenti võlakirjad, 15,8 protsenti laenud ning 3,1 protsenti valuuta ja hoiused. EL-is tervikuna moodustasid võlakirjad 81,9 protsenti, laenud 13,9 protsenti ning valuuta ja hoiused 4,2 protsenti koguvõlast.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: