Hiiumaa väidetav hundirünnak ei leidnud kinnitust ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Hunt Tartumaal.
Hunt Tartumaal. Autor/allikas: Minupilt.err.ee/Olavi Lentso

Eesti Jahimeeste Seltsi kolmapäevane teade, nagu oleks Hiiumaa põhjaosas Tahkuna poolsaarel Põdrakuusiku talus hunt koera ja tema perenaist rünnanud, ei leidnud keskkonnaagentuuri teatel kinnitust.

Eestis korraldab riiklikku ulukite seiret keskkonnaagentuur, kelle värske ulukiseirearuande järgi ei olnud eelmisel aastal registreeritud Hiiumaal ühtegi hundi pesakonda, ehkki oli teateid seal elavatest üksikutest huntidest.

Kuna esialgne info, mille kohaselt oleks sealses vaikses piirkonnas hunt talu koduõuel inimest rünnanud, oleks olnud erakordne, käisid väidetava hundirünnaku sündmuskohal ja rünnaku ohvriks langenud perenaisega kohtumas keskkonnaagentuuri eluslooduse osakonna hundispetsialist Marko Kübarsepp ja keskkonnainspektsiooni Hiiumaa büroo juhataja Marek Põld, kes vaatlesid paika ja vestlesid kannatanuga.

Sündmuskoha ülevaatusel ei leitud ühtegi asitõendit või viidet, mis oleks võinud anda aimu hundi ründest.

"Kui see oleks olnud tõesti hundi rünne, olnuks tegu väga haruldase ja erakordse juhtumiga," ütles Kübarsepp.

Tema sõnul oli sündmuspaiga ülevaatus ootuspärane. Kui võtta aluseks Soome statistika, siis on ka sealsed hundirünnaku teated osutunud hiljem koerte rünnakuiks.

"Hundi käitumist tundes võin kinnitada, et niimoodi hunt inimest tema koduõuel ei ründa," lisas Kübarsepp.

Soomes on sellisteks puhkudeks välja töötatud oma kindel käitumise reeglistik: metslooma rünnakute puhul võetakse haiglas kannatanu haavast alati ka DNA proov, mille järgi saab tegeliku ründaja välja selgitada teha.

Keskkannaagentuuri teatel ei ole erakordseks paanikaks mingit põhjust: hunt ise niimoodi inimesega kontakti ei otsi ega teda ründama tule.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: