Tallinn plaanib Telliskivi kvartali ja Kelmiküla kergliiklussillaga ühendada ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Suve ja Tehnika tänava ristumiskoht.
Suve ja Tehnika tänava ristumiskoht. Autor/allikas: Google Maps

Tallinna linnavalitsus kavatseb rajada kergliiklussilla või -tunneli Telliskivi kvartali ja Kelmikülas asuva Suve tänava vahele. Abilinnapea Andrei Novikovi sõnul eeldatakse ühenduse valmimist juba lähiaastatel.

Idee rajada Suve tänava joonel üle raudtee Telliskivi loomelinnakusse viiv kergliiklussild sai Tallinna linnakantselei mobiilirakenduses "AvaLinn" tehtud ideekorjes palju positiivset tagasisidet. Sild looks otseühenduse Telliskivi ja Kalamaja asumite ning Kelmiküla ja Kassisaba vahele.

Andrei Novikov ütles linnavolikogus esitatud arupärimisele vastates, et linn peab silla rajamist väga oluliseks nii Telliskivi kvartali juurdepääsetavuse parandamiseks kui ka üldiselt jala käidava kesklinna kujundamiseks.

"Suve tänava ühendus Telliskivi kvartaliga silla või tunnelina on kantud koostatavasse Põhja-Tallinna üldplaneeringusse ning arvestame sellega kesklinna üldplaneeringu koostamisel," sõnas Novikov.

Ta lisas, et sellise ühenduse vajadus on kantud ka Tallinna raudtee mitmetasandiliste ristumiste skeemile, mis on koostöödokument Eesti Raudteega.

"Konkreetsemad sammud ühenduse realiseerimiseks on plaanis kokku leppida Telliskivi kvartali arendajatega, seades ühenduse rajamise eelduseks järgmistele suurematele ehitus- ja rekonstrueerimisprojektidele," lausus abilinnapea.

Täpsemat ajakava prognoosida oleks tema sõnul tulenevalt arenduste tempost ennatlik, kuid linn eeldab ühenduse valmimist juba lähematel aastatel.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: