Eesti tudengid müüsid USA-s üle 10 miljoni dollari eest raamatuid

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
USA lipp. Autor/allikas: SCANPIX / AFP

Sellel nädalavahetusel jõudsid Ameerika Ühendriikidest tagasi Eesti tudengid, kes Southwestern Advantage'i programmi kaudu suutsid kõigest kolme kuu jooksul ukselt uksele käies kokku müüa üle 10 miljoni dollari eest haridusteemalisi raamatuid.

Iga aastaga suureneva tudengite hulgaga programmiga käis sellel suvel USA-s tervelt 374 Eesti tudengit, kellega liitus lisaks veel ligi 300 eestlaste poolt juhendatavat tudengit lähiriikidest. 173 Eesti noort sõitis Ameerika Ühendriikidesse juba teist või enamatki korda.

"Eks nüüd läheb mõni hetk aega, kui kõik oma tudengiellu taas sisse elavad ja muljeid jagavad ning peale seda saame ehk täpsemalt kokku lööma hakata kõiki numbreid. Esialgsete andmete põhjal on 10 miljoni dollari piir kindlasti ületatud," märkis Southwestern Advantage Eesti esindaja Erki Kukk.

"Vähem oluline pole muidugi ka selle intensiivse ajaga saadud kogemused. Alustades müüginippidest, enesekehtestamise oskuse, kohaliku kultuuri, -inimeste või lausa köögi akna taga mängimas nähtud karude perekonnani," lisas Kukk.

Sellel suvel tegutsesid eestlased kokku 23 osariigis Alaskalt kuni Texase ja Californiani välja ning eestlaste juhendamisel käisid müügitööd tegemas ka tudengid Lätist, Leedust, Poolast, Gruusiast ja Slovakkiast.

Uueks suvehooajaks hakatakse valmistuma juba sügisest, kui programmiga oodatakse liituma uusi tudengeid, kes siis aasta jooksul saavad läbida põhjaliku koolituse.

Esimest korda osalesid Eesti tudengid Southwestern Advantage'i suvetöös aastal 2001. Nüüdseks on sellest programmist välja kasvanud Baltimaade üks edukamaid tudengiorganisatsioone, mille tegevusest on rahvusvahelise elu- ja töökogemuse saanud üle 2000 siinse tudengi. Programmi raames saavad tudengid põhjaliku ettevõtlus- ja müügikoolituse ning seejärel veedavad suve Ameerikas reisides, ukselt-uksele hariduslikke raamatuid müües ning õpinguteks raha kogudes.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: