USA lõpetab Euroopast pärit tudengite sisenemiskeelu

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
New Yorgi Columbia ülikooli tudengid koroonakriisi ajal oma lõpetamist tähistamas. Autor/allikas: SCANPIX / X02844

Ameerika Ühendriigid lõpetavad koroonaviirusest tingitud reisipiirangud Euroopast päris tudengitele, teatas USA välisministeerium.

Riigidepartemangu saadetud dokumendist USA kongressile selgub ka, et piirangut ei rakendata USA viisat omavatele mõnedele lapsehoidjate ning pereliikmete gruppidele, edastas memoga tutvunud uudisteagentuur Reuters.

Otsused on osa president Donald Trumpi administratsiooni sammudest riigi järk-järguliseks avamiseks rahvusvahelisele reisimisele, mis on koroonaviiruse pandeemia ajal sisuliselt peatatud. Trump keelas enamusest Euroopa riikidest USA-sse sisenemise märtsis, kui koroonapandeemia kese oli veel Euroopas.

Euroopa Liit asus piiratud ulatuses reisimist lubama juunis, kuid USA kodanikele, kus koroonaviiruse levik on jätkuvalt laialdane ning nakatumiste arv kasvab, sisenemispiirangute kaotamine ei laiene.

Euroopa tudengite riiki lubamine tuleb mõned päevad pärast seda, kui Trumpi valitsus nõustus loobuma poliitikast, mis oleks sundinud riigist lahkuma välistudengid, kelle kursused toimuvad ainult veebi vahendusel. Otsuse ümbervaatamine järgnes sellele, kui mitmed suured ülikoolid pöördusid kohtusse ning ka ettevõtjad ja tehnoloogiafirmad avaldasid valitsusele survet.

USA kehtestatavad erandid ei laiene Hiina, Brasiilia ja Iraani tudengitele.

Memo kohaselt on aga Euroopa riikidest pärit tudengid, kellel juba on USA viisa, nüüd sisenemiskeelu alt vabastatud.

USA välisministeerium lisas ka, et osad USA-s töötavate välismaalaste abikaasad ja lapsed võivad kvalifitseeruda erandite alla, sealhulgas H-1B viisat omavate kvalifitseeritud töötajate abikaasad.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: