Itaalia tahab oma vaestele lõunaregioonidele EL-i eristaatust ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Itaalia peaminister Giuseppe Conte.
Itaalia peaminister Giuseppe Conte. Autor/allikas: Francois Lenoir/Reuters/Scanpix

Itaalia valitsus palub Euroopa Komisjonilt eristaatust Lõuna-Itaaliale, et suurendada noorte tööhõivet ning võidelda organiseeritud kuritegevuse vastu, ütles kolmapäeval peaminister Giuseppe Conte.

"Me peame proovima, et saada Euroopalt eristaatus meie lõuna jaoks, mis võimaldaks meil algatada erakorralised meetmed arenguks," ütles Conte Facebookis. Ta võttis sõna enne suundumist Brüsselisse, kus kohtub komisjoni uue presidendi Ursula von der Leyeniga.

Eristaatus lubaks kohelda Lõuna-Itaaliat eeliskorras ja annaks otseligipääsu mõnele EL-i programmile. 

Regioonis on noorte töötuse osakaal üks Euroopa suuremaid ning töökohtade nappus ajab mõned noored kuritegelike organisatsioonide rüppe, kirjutas uudisteagentuur AFP. Lisaks elas Lõuna-Itaalias 2018. aastal täielikus vaesuses enam kui 1,8 miljonit perekonda, näitavad Eurostati andmed. 

"Noorte töötus Lõuna-Itaalias ületab 50 protsenti. Puudu on investeeringutest, arengupoliitikast ja strateegiast selle käivitamiseks," ütlesid võimupartei Viie Tähe Liikumise (M5S) Euroopa Parlamendi saadikud avalduses, milles toetati Conte kavatsust taotleda regioonile eristaatust. 

Samuti lubasid M5S-i saadikud võidelda Euroopa kasinusmeetmete vastu, mida peetakse Lõuna-Itaalia inimestest tühjaks jooksmise ning sealse vaesuse ja töötuse põhjuseks.

Conte sõnul palub ta von der Leyenilt kasinusmeetmeid reguleeriva EL-i stabiilsuse ja kasvu pakti muutmist, aga ka niinimetatud Dublini reegli muutmist. Selle reegli järgi vastutab EL-i saabuva migrandi menetlemise eest esimene liikmesriik, kus ta blokki siseneb. 

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: