Rahandusministeerium ootab ettepanekuid riigieelarve revisjoniks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Superministeerium.
Superministeerium. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Rahandusministeeriumi eelarvepoliitika asekantsler Sven Kirsipuu saatis ministeeriumitele kirja, kus ootab 25. septembriks ettepanekuid nn tõhustamiskavade jaoks, mis on osa riigieelarve revisjonist.

"Tõhustamiskavade ettevalmistamiseks ja valikuks palume teie koostööd ja ettepanekuid. Soovime senisest ulatuslikumat võimekust regulaarselt kulutuste ülevaatust teostada, mille käigus valdkonna eksperdid saaks teha ettepanekuid, kuidas maksumaksa raha senisest paremini kasutada," seisab Kirsipuu saadetud kirjas.

Vabariigi Valitsus soovib oktoobri lõpus toimuval kabineti nõupidamisel arutada võimalikke tõhustamiskavasid ning teha otsus kahe tõhustamiskava läbiviimiseks.

Kõikidest esitatud tõhustamiskava ettepanekutest valivad Rahandusministeerium koos Riigikantseleiga välja 2-6 teemat, mida hakatakse koheselt koos asjakohase ministeeriumi ja Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) ekspertidega edasi arendama ja võimalikuks elluviimiseks ette valmistama. Eesmärgiks on seatud vähemalt üks tõhustamiskava projekt teostada tähtajaga märts 2020 ning teine märts 2021.

Rahandusminister Martin Helme (EKRE) ütles augustis ERR-ile, et tahab riigieelarve revisjoni tulemusi näha juba 2020. aasta riigieelarves.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: