Politsei otsib Tallinnas kadunud endist pangajuhti Aivar Rehet

{{1569246600000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX/POSTIMEES/TAIRO LUTTER

Politsei ja vabatahtlikud jätkavad viimati esmaspäeva hommikul nähtud Danske panga Eesti endise juhi, 56-aastase Aivar Rehe otsinguid. Mehe elu võib olla ohus, kuid kolmandaid isikuid pole selle kallale kippumises põhjust kahtlustada, teatas politsei.

Otsingud peatati esmaspäeva hilisõhtul pimeduse tõttu ning need jätkusid teisipäeva hommikul.

Aivar Rehe lahkus esmaspäeva hommikul kella kümne ajal Pirital Kloostrimetsas asuvast kodust ning lähedastel puudub info tema praeguse asukoha kohta.

Politsei kinnitas ERR-ile, et nende hinnangul võib Rehe elu olla ohus, seetõttu alustati otsinguid nii kiiresti.

Põhja prefektuuri operatiivjuhi Valdo Põdra sõnul annab alust seda arvata Rehe tavapärasest erinev käitumine. Politsei otsib meest kohtadest, kus ta tavaliselt käis koeraga jalutamas. Seekord ei võtnud ta aga koera kaasa ja jättis ka telefoni koju.

"Meil on alust arvata, et tema elu ja tervis võivad praegu ohus olla," ütles Põder "Aktuaalsele kaamerale", lisades, et kolmandate isikute sekkumist Rehe elu kallale pole alust kahtlustada.

Politsei kaasas otsingutesse 40 inimest, kellest pea pooled on vabatahtlikud. Samuti on kasutusel koerad ja droonid. 

"Kindlasti homme hommikul jätkame otsingutega," kinnitas Põder, juhul kui otsingud täna tulemust ei anna.

Esmaspäeva õhtul kella 23.15 ajal lõpetaski politsei pimeduse saabumise tõttu Pirital Rehe aktiivsed otsingud.

"Keskendusime otsingutel tema koduümbrusele, kus ta sageli jalutamas käib," ütles Põder.

"Kontrollisime kogu meile teada olevat infot, sealhulgas ka häirekeskusele edastatud vihjeid Aivari võimaliku asukoha kohta, kuid otsitavat meest enne pimeda saabumist ei leidnud," rääkis Põder.

Otsingud jätkuvad teisipäeva hommikul.

Rehe on 180 cm pikk, tal on hallisegused lühikesed juuksed. Tal võib seljas olla must dressipluus ning jalas mustad dressipüksid kirjaga Collistar, samuti mustad valge tallaga tossud.

Politsei palub kõigil, kes on Aivar Rehet näinud või kellel on infot tema võimaliku asukoha kohta, anda sellest teada telefonil 112.

Aivar Rehe juhtis Danske panga Eesti haru 2006. kuni 2015. aastani. Nendesse aastatesse jääb aeg, mil pangas toimus ulatuslik rahapesu. Rehe on öelnud, et tunneb toimuva suhtes vastutust, kuid tema hinnangul olid rahapesu tõkestamise meetmed piisavad ajal, mil pangast liikus väidetavalt läbi 200 miljardi euro ulatuses mitteresidentide kahtlast raha. Rehe väitel kontrolliti klientide tausta pangas piisavalt.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: