Vilsandi on Lääne-Eesti saartest parima päästevõimekusega

Foto: ERR

Kõige parema päästevõimekusega on Lääne-Eesti väikesaartest ligi 30 elanikuga Vilsandi, kinnitas laupäeval Lääne päästekeskuse juht Heiki Soodla, kes käis saarel päästekuuri juurdeehitust avamas. Soojustatud Krati pesa ehk päästekuur mahutab kolm päästeautot.

Kihelkonna riiklikust päästekomandost kuluks sõites Vilsandile vähem kui kümme minutit, aga seda ainult olukorras kui Vilsandi poleks saar, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tänavu suvel oli Vilsandil tulekahju. "Kihelkonna mehed olid Saaremaal sadamas kai peal ja tõstsid oma tööriistu maha," rääkis Saaremaa päästepiirkonna juhataja Margus Lindmäe.

Aga siis saabus sõnum, et mitmes kohas süttinud maastikupõleng on kohalike vabatahtlike päästjate poolt lokaliseeritud.

"Ikkagi oli reaalselt neli tulekollet 1,5 kilomeetri ulatuses. Sellest saadi jagu enne, kui see jõudis metsa, kuigi esimesed männid süttisid. Aga kõik, kes tulid vabatahtlikult sellele järgnenud õppusele juulis, neid ei olnud vaja mitu korda kutsuda," selgitas Vilsandi saarevanem Neeme Rand.

29 registrijärgse elanikuga Vilsandi saarel on kolm päästeautot: kustutusauto, piimaautost ümber ehitatud paakauto ja redelauto. Lisaks autodele ka kümme vabatahtlikku ja koolituse saanud päästjat.

"Me peame selliseid vabatahtlikke komandosid nagu Vilsandil oma võrgustiku osaks. Vilsandi ongi saarte poolest number üks. Eestis nii heal tasemel väikesaart ma isegi ei tea," märkis Soodla.

Kogu selle turvalisuse on saarele taganud eeskätt kohalike initsiatiiv. Veel umbes viis aastat tagasi oli saarel ainult üks aastakümneid vana kustutuspump. Nüüd on saarel ka soe päästekuur, mis tagab saarel aastaringse päästevõimekuse.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: