Viljandis tähistati maaseaduse sajandat aastapäeva galaga

Foto: ERR

Viljandi Ugala teatris tähistati pühapäeval saja aasta möödumist maaseaduse vastuvõtmisest tänugalaga "Maaga rahva pidu".

Eesti Vabariik 100 suursündmuste juhi Margus Kasterpalu sõnul oli 1919. aasta oktoobris vastu võetud maaseadus märgiline, sest jagas seni mõisnikele kuulunud maaomandi ning sillutas tee talude rajamisele.

"Maaseaduse tulemusena tekkis Eestisse 56 000 talu, mis panid tugeva aluse noore riigi majandusele," ütles Kasterpalu.

Tänugalal antakse üle ka tunnistähed programmis "EV100 igas külas" osalenud kogukondadele, kes tähistasid Eesti Vabariigi 100. juubelit oma kodukoha elu parandamiseks tehtud kingitusega.

"Kolme aasta jooksul renoveeriti seltsimaju, kõlakodasid ja tuletorne, pandi püsti välijõusaale ja rajati kogukondadele lipuväljakuid, samuti tegeleti põhjalikult kogukonna ühise ajaloo jäädvustamisega. Nii linna- kui maakogukondade tehtud juubelikingituste nimekiri on väga pikk ja kirev – kokku tehti üle 620 kogukonda väärtustava kingituse," ütles programmi "EV100 igas külas" üldkoordinaator Merle Jantson.

Tänugalal esines kõnega president Kersti Kaljulaid, EV100 juhtrühma esimees Toomas Kiho, kogukondade ja põllumajandusorganisatsioonide esindajad.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: