Rakvere volikogu valis linnapeaks Triin Vareku

{{1570376760000 | amCalendar}}

Rakvere linnavolikogu valis pühapäeval linnapeaks Keskerakonna liikme Triin Vareku.

Varek sai linnapea valimistel 15 häält, viis linnavolinikku jäid erapooletuks.

Uues koalitsioonilepingus, millele on allkirja andnud lisaks Keskerakonnale veel Isamaa ja Sotsiaaldemokraatlik Erakond, on 23 punkti.

Varem Rakvere abilinnapeana töötanud Vareki sõnul on uue koalitsiooni prioriteedid põhikoolivõrguga seonduvate küsimuste lahendamine, ühistranspordi liinivõrgu korrastamine ja et lisaks linnaeelarvele leitakse alternatiivseid rahastusvõimalusi Arvo Pärdi nimelise kontserdimaja ehitamiseks.

"Rakveres on pooleli mitmed suured projektid: Vallimäe arendus, Pika tänava rekonstrueerimistööd ja tänavavalgustuse kaasajastamine," sõnas Varek. "Kõigi nendega tuleb edasi tegeleda, kuid unustada ei tohi ka pehmeid valdkondi. Olen tänulik, et uus koalitsioon toetab kõikides Rakvere koolides koolimööbli uuendamist järgmise kahe aasta jooksul. Samuti oleme ühel meelel, et haridusvaldkonna tugispetsialistid vajavad palgatõusu."

Kolme abilinnapea hulka kuulub Keskerakonnast Andres Jaadla. Vareki sõnul lisandus linnavalitsusse kolmas abilinnapea koht seetõttu, et olla valmis näiteks uueks Euroopa Liidu toetusperioodiks ning jaotada ühtlasemalt tööülesannete ja projektide koormust.

See on teine kord, kui Keskerakonna liige on Rakvere linnapea - aastatel 1996-1999 töötas selles ametis Triin Vareki isa Toomas Varek.

Uue koalitsioonilepingu sõlmisid Keskerakond, Isamaa ja Sotsiaaldemokraatlik Erakond Rakveres 1. oktoobril.

Linna eelmise koalitsiooni moodustasid Reformierakond, Isamaa ja Keskerakond. Septembri lõpus aga avaldas volikogu umbusaldust reformierakondlasest linnapeale Marko Tormile.

 

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: