Matti Nykäneni mälestusmärgi konkursil kandideerib kuus kunstnikku ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Matti Nykänenile pühendatud valgusinstallatsioon Jyväskyläs.
Matti Nykänenile pühendatud valgusinstallatsioon Jyväskyläs. Autor/allikas: Petri Aaltonen/Yle

Jyvaskylä linn andis teada, et Soome legendaarse suusahüppaja Matti Nykäneni mälestusmärgi konkursile on laekunud kavandid kuuelt kunstnikult.

Kavandid esitasid linnale Jussi Heikkilä, Kaarina Kaikkonen, Pekka Kauhanen, Stefan Lindfors, Kimmo Schroderus ja Maaria Wirkkala, vahendas Yle.

Kavandite esitamise tähtaega tuli linnal ka kuu võrra edasi lükata, sest algselt määratud tähtajaks ehk septembriks ei saabunud ühtegi tööd. Kunstnikud olid ka ise öelnud, et septembriks nad kavanditega ühele poole ei jõua.

Linnal on järgmisena kavas korraldada heaks kiidetud kavandite seast võitja välja valimiseks avalik rahvahääletus, mille raames inimesed saavad öelda oma seisukoha, milline mälestusmärk Nykäneni karjääri kõige paremini iseloomustaks ja austaks. Rahvahääletus toimub plaanide kohaselt novembris.

Samuti pole linn veel valinud välja täpset kohta, kuhu mälestusmärk püstitatakse.

Lõpliku otsuse nii mälestusmärgi kui ka selle asukoha peaks linna langetama uue aasta alguses. Hanke maksumuseks kujuneb umbes 100 000 eurot ning linn on küsinud ka haridus- ja kultuuriministeeriumi toetust.

Sel sügisel mälestati Nykäneni ka nii, et Jyväskylä ürituse Valguse linn avati Nykäneni järgi nimetatud mäel püsiv valgusinstallatsioon.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: