Maanteeamet lisas Kuressaare lennuhankesse lennuki vanuse tingimuse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Jüri Norkroos

Maanteeamet tegi nii, nagu majandus- ja taristuminister Taavi Aas soovitas, ning lisas Tallinna-Kuressaare lennuliini hankesse kvaliteeditingimusena lennuki maksimumvanuse.

Aas tegi maanteeametile niisuguse ettepaneku oktoobri alguses peale seda, kui Saaremaa vallavanem Madis Kallas oli Aasale saatnud kirja, kus märkis, et vallavalitsuse järgi peaks lennuliini hanke tingimustes sätestama lennuki vanuse kriteeriumi, kuna üle 20 aasta vanuste lennukitega polevat lennuühenduses olulist kvaliteedihüpet võimalik saavutada.

Maanteeameti riigihangete talituse juhataja Andry Palu kinnitas esmaspäeval ERR-ile, et lennuki vanuse kriteerium pandi hanketingimustesse kirja. "Uus pakkumuste esitamise tähtaeg on 20. detsember," ütles ta.

Maanteeamet kuulutas peale pikka arupidamist Tallinna-Kuressaare lennuhanke välja septembri keskel, kuid seal polnud lennuki lubatud vanusest juttugi. Hanke tähtaeg oli 14. november.

See tähendab, et ka hanke tulemuste selgumine ning eeldatavalt ka uue lennuki liinile toomine nihkub kuu aja võrra edasi.

Saare vallavalitsus oli nõustus, et lennuki maksimumvanuse nõude lisamine hankesse venitab uue lennuki liinile toomist. Vallavanem Kallas ütles, et pigem ollakse nõus uue lennuki viibimisega kui "ebakvaliteetse ja konarliku lennuühendusega".

Minister Aas nõustus saarlastega ning märkis, et uuem lennuk võimaldab paremini kinni pidada lennugraafikust, on ilmastikukindlam ja reisijatele mugavam. "Nagu nägime rongide ja laevadega, siis kvaliteetsem teenus kasvatab ka reisijate hulka," ütles Aas ERR-ile oktoobri alguses.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: