Maanteeamet kaalub vanusepiiri lisamist Kuressaare lennuhankele ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Jüri Norkroos

Maanteeamet kaalub, kas arvestada majandus- ja taristuminister Taavi Aasa ettepanekut ja panna Saaremaa lennuühendusehankesse sisse nõue, et sellel kasutatav lennuk ei oleks vanem kui 20 aastat.

"Maanteeamet on majandus- ja taristuministri ettepaneku kätte saanud ning hetkel seda ka analüüsitakse," ütles maanteeameti liiklusdirektor Meelis Telliskivi. "Praeguse seisuga ei pea uut hanget alustama vaid muudame olemasoleva hanke tingimusi. Sellest tulenevalt lükkub hanke pakkumiste esitamise kuupäev edasi," lisas Telliskivi.

Aas tegi möödunud nädalal maanteeametile ettepaneku lisada Tallinna-Kuressaare lennuliini hankesse kvaliteeditingimusena lennuki maksimaalne vanus. Aasa tegevus tõukus Saaremaa vallavanema Madis Kallase ettepanekust selline tingimus hankesse sisse viia.

Septembri keskel kuulutas maanteeamet välja uue riigihanke Tallinna-Kuressaare-Tallinna lennuliinile vedaja leidmiseks, hanke eeldatav maksumus on 16,8 miljonit eurot. Uues riigihankes jättis maanteeamet hanketingimustest välja aga lennuki vanust puudutava kriteeriumi.

Toimetaja: Huko Aaspõllu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: