Eelnõu lõdvendab hotellidele kehtivaid nõudeid

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Viru hotell Tallinnas. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Turismiseaduse muutmise eelnõu kaasajastab ja vähendab nõudeid majutusettevõtetele, muu hulgas kaob hotellidele tärnide andmine ning külastajate registreerimine muutub elektrooniliseks.

Majandus-ja kommunikatsiooniministeeriumi neljapäeval kooskõlastusringile saadetud eelnõuga vähenevad majutusettevõtetele kehtivad nõuded ja nende täitmisega seotud kulud.

Eelnõu seletuskirja järgi on majutusettevõtte liikide loetelu ja liikide määratlused  püsinud muutmata kujul ligi paarkümmend aastat, samas kui teenuse pakkumises ja tarbimiskäitumises on samal ajal toimunud mitmeid muudatusi.

Üha populaarsemaks on muutunud teenuste vahendamise platvormid, tekivad ja arenevad uued ärimudelid, lisanduvad iseteenindusega lahendused ja ilma kohapealse personalita majutusettevõtted nagu automaathotellid.

Turismiseadusesse ei ole kavandatud jagamismajanduse spetsiifiliste nõuete lisamist, vaid uute piirangute kehtestamise asemel on valitud suund tavaettevõtlusele esitatud nõuete leevendamiseks.

Samuti on eelnõu eesmärk. et majutusteenuse kasutajate registreerimine e-lahenduste abil oleks lihtsam ja tänapäevasem ning paraneks õiguskaitseasutuste suutlikkus kaitsta avaliku korda ja riigi julgeolekut.

Elektrooniline majutusteenuse kasutajate registreerimine hoiab kokku nii hotelliteenindaja kui ka kliendi aega, sest registreeritavad isikuandmed võetakse automaatselt reisidokumendi või isikutunnistuse masinloetavast koodist või dokumendikiibilt, Eesti ID-kaardi omanike puhul kiibi avalikust profiilist.

Toimetaja: Karin Koppel

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: